Sport.pl

Zmiana w kadrze Polski. Doświadczony skrzydłowy pomoże Jakubowi Łucakowi

Patryk Kuchczyński dołączy do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Danii - dowiedział się portal Kielce.Sport.pl.
30-letni skrzydłowy Górnika Zabrze zastąpi w kadrze klubowego kolegę, kontuzjowanego Roberta Orzechowskiego, który w spotkaniu z Serbią doznał kontuzji lewego barku. Po wypadnięciu Orzechowskiego Polska została z tylko jednym prawoskrzydłowym. W meczu z Francją przez pełne 60 minut musiał grać debiutant z Chrobrego Głogów Jakub Łucak (pięć bramek na sześć prób).

Patryk Kuchczyński od początku przygotowań do Euro 2014 pracował z reprezentacją. Z powodu lekkiego urazu nie pojechał jednak na Turniej Noworoczny Provident Cup na Węgry i ostatecznie - dość niespodziewanie - nie znalazł się w siedemnastce powołanej przez Michaela Bieglera na mistrzostwa w Danii.

Popularny "Lisek" to jeden z najbardziej utytułowanych polskich szczypiornistów. Srebrny medalista MŚ z 2007 roku i brązowy z 2009. Z drużyną Vive Targi Kielce trzykrotnie zdobywał mistrzostwo Polski oraz sześciokrotnie krajowy puchar. Od 2012 roku występuje w barwach Górnika Zabrze.

W piątek (godz. 18) biało-czerwoni zagrają decydujący mecz o wyjście z grupy z Rosją.

Więcej o: