Francuzi zgodni po meczu z Polską: To było szalone spotkanie

- Mecz z Polską był bardzo ciężki. Żeby wyjść zwycięsko z tego spotkania musieliśmy się mocno zmotywować i cały czas walczyć - ocenił zwycięstwo Francji 28:27 bramkarz Cyril Dumoulin.
"Trójkolorowi" po emocjonującym spotkaniu wygraną zapewnili sobie dopiero w końcówce. W ostatniej akcji Polska miała szansę na wyrównującą bramkę. Rzut Michała Jureckiego zatrzymał jednak bohater Francji Cyril Dumoulin. - Mecz z Polską był bardzo ciężki. Żeby wyjść zwycięsko z tego spotkania musieliśmy się mocno zmotywować i cały czas walczyć. W obronie wyprawialiśmy niesamowite rzeczy. To była prawdziwa walka przez całe 60 minut, co jest imponujące - podsumował bramkarz Chambery Savoie.

Trudy spotkania odczuł także najskuteczniejszy w ekipie trenera Claude Onesta rozgrywający Nikola Karabatić (8 goli). - To był szalony mecz. Prowadziliśmy praktycznie przez całe spotkanie. Były takie momenty, że mogliśmy to skończyć, ale nie zrobiliśmy tego. Dużo rzutów było niecelnych. Byłem zdenerwowany ostatnią akcją, bo Polacy mieli szansę na wyrównanie. Na szczęście nie daliśmy sobie wyrwać prowadzenia - stwierdził zawodnik FC Barcelony.

Więcej o: