Sport.pl

Zawodnicy Vive jadą w komplecie na Provident Cup 2014. Co z Jureckim?

Selekcjoner Michael Biegler zabierze w czwartek wszystkich zawodników Vive Targi na Turniej Noworoczny Provident Cup 2014. Wciąż z zespołem nie trenuje Michał Jurecki.
Od kilkunastu dni w Pruszkowie i Warszawie biało-czerwoni przygotowują się do mistrzostw Europy w Danii. Z kadrą od początku trenuje piątka zawodników kieleckiego klubu. Sławomir Szmal, Karol Bielecki, Piotr Grabarczyk, Krzysztof Lijewski oraz Piotr Chrapkowski znaleźli się również w gronie powołanych przez Bieglera na Provident Cup 2014. Drużynie w Turnieju Noworocznym nie pomoże były skrzydłowy Vive Targi Patryk Kuchczyński, który zmaga się z dobrym urazem.

Do węgierskiego Gyöngyös polscy reprezentanci wyjadę w czwartek. Początek imprezy w piątek. Na otwarcie rywalem biało-czerwonych będzie Białoruś (godz. 14.45). W sobotę zmierzą się z Czechami (godz. 15.15), a w niedzielę z ekipą gospodarzy (godz. 13).

Z czasem i urazem ścięgna Achillesa nadal walczy Michał Jurecki. 29-letni rozgrywający jest po kuracji zastrzykowej w klinice w Bieruniu. W ostatnich dniach trenował indywidualnie. Po powrocie kadry z Węgier powinno być wiadomo czy "Dzidziuś" będzie mógł być brany pod uwagę przy powołaniach Michaela Bieglera na mistrzostwa w Danii. Ostateczny kształt kadry przed czempionatem Starego Kontynentu musi zostać ogłoszony do 12 stycznia.

Więcej o: