Sport.pl

Starzy znajomi w Ergo Arenie. Bo król Artur mówi "do widzenia"

Składy nie tylko pełne graczy Vive Targi Kielce, ale na kole zespołu VIP Radosław Wasiak, a także m.in. Dariusz Michalczewski, Radosław Majdan czy Piotr Świerczewski. Głównym punktem gali piłki ręcznej PGNiG Super Mecz będzie pojedynek Polska - Reszta Świata. Wszystko przy okazji zakończenia kariery przez Artura Siódmiaka
Dwukrotny medalista mistrzostw świata ze swoimi fanami pożegna się w najbliższą niedzielę, 15 grudnia, w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie.

- Wprawdzie czynną karierę zawodniczą zakończyłem już ponad rok temu, ale oficjalnie chcę pożegnać się z boiskiem teraz. W takiej formie, by wszyscy fani byli zadowoleni. Trochę zajęło nam wybranie terminu, w którym wszyscy zaproszeni goście mogliby się zjawić na moim benefisie, ale w końcu się udało. Naprawdę będzie się działo, nikt nie powinien być rozczarowany - zapowiada popularny "Siudym".

Podkreśla, że już na przystawkę zaserwowana zostanie dawka dużych emocji, bo o godz. 15 rozpoczną się pierwszoligowe derby Trójmiasta, spotkanie Wybrzeża Gdańsk ze Spójnią Gdynia. - Myślę, że trójmiejscy fani szczypiorniaka nie będą zawiedzeni - mówi były reprezentant Polski i zawodnik Wybrzeża.

Po spotkaniu ligowym o godz. 17 na parkiet wyjdą VIP-y, by rozegrać pokazowy mecz. - Tu ważniejsza od poziomu sportowego będzie dobra zabawa. O nią zadbają kapitanowie drużyn VIP, czyli Dariusz Michalczewski i Krzysztof Skiba - dodaje Siódmiak. Informuje, że swój udział zapowiedzieli też m.in. złoci medaliści olimpijscy - Robert Korzeniowski, Adam Korol i Leszek Blanik, a także Iwona Guzowska, Mariusz Czerkawski, Radosław Majdan, Piotr Świerczewski, trener Michał Probierz, a także były kołowy reprezentacji Polski, Iskry i Vive Kielce, a obecnie dyrektor Vive Targi Kielce Radosław Wasiak.

Około godz. 18 przyjdzie czas na główne danie gali, czyli mecz Polska - Reszta Świata.

- Będziemy chcieli wrócić do tych chwil i emocji, jakie z moimi kolegami z reprezentacji mieliśmy zaszczyt zafundować rodakom podczas mistrzostw świata w Niemczech w 2007 roku czy dwa lata później w Chorwacji. Znów zagrają "Orły Wenty" z braćmi Lijewskimi, Sławomirem Szmalem, Michałem Jureckim, Grzegorzem Tkaczykiem czy Karolem Bieleckim. Razem z nimi oraz z trenerami Wentą i Waszkiewiczem przeżywałem najpiękniejsze chwile w mojej karierze sportowej. Bez nich, bez tej drużyny nie byłoby moich sukcesów, dlatego nie mogło ich zabraknąć na tym meczu - podkreśla Siódmiak.

Rywalem biało-czerwonych w Ergo Arenie będzie drużyna złożona z najlepszych piłkarzy ręcznych świata, m.in. z Urosem Zormanem, Ivanem Cupiciem, Julenem Aguinagalde z Vive Targi Kielce. Drużynę Reszty Świata poprowadzi duet znakomitych szkoleniowców - trener mistrzów świata Hiszpanów oraz Orlenu Wisły Płock Manolo Cadenas wraz z Patrikiem Liljestrandem z Górnika Zabrze. Spotkanie pokaże Polsat Sport.

- Zapraszam sympatyków piłki ręcznej z całego kraju, bo zapowiada się niecodzienna, wspaniała impreza. Przy okazji pragnę bardzo podziękować za pomoc prezesowi Bertusowi Servaasowi i całemu klubowi Vive Targi Kielce - mówi Artur Siódmiak.

Bilety na galę (od 10 do 40 zł) można kupować w internecie na eventim.pl, Empikach oraz w kasach Ergo Areny w godz. 10-16. Wszystko o imprezie także na artursiodmiak.pl.

Więcej o: