Orlen Wisła Płock traci punkt w PGNiG Superlidze!

Orlen Wisła Płock, najgroźniejszy rywal Vive Targi Kielce w PGNiG Superlidze stracił punkt. Nafciarze zremisowali na wyjeździe z MMTS-em Kwidzyn 21:21.
Płocczanie, zdziesiątkowani kontuzjami (zabrakło Marcina Lijewskiego, Mariusza Jurkiewicza, Valentina Ghionei, Pawła Paczkowskiego oraz Kamila Syprzaka) szczególnie w pierwszej połowie wyjazdowego spotkania, zagrali bardzo słabo. Mieli problemy ze zdobywaniem bramek. Sporo z dziewięciu trafień w tej części gry zdobyli po rzutach karnych. O wiele lepsza w wykonaniu płocczan była druga połowa, od samego początku zaczęła się dramatyczna pogoń. Na pięć minut przed końcem podopiecznym Manolo Cadenasa udało się doprowadzić do remisu, w czym zasługa świetnie spisującego się w bramce Marina Sego. A także najskuteczniejszego w płockiej ekipie Petara Nenadicia, który zdobył 10 goli.

Po jedenastu kolejkach Vive Targi Kielce ma już trzy punkty przewagi w PGNiG Superlidze nad Orlen Wisłą Płock.

MMTS Kwidzyn - Orlen Wisła Płock 21:21 (15:9)

Kwidzyn: Kiepulski, Szczecina - Sadowski 5, Klinger 5, Daszek 4, Peret 2, Rosiak 2, Genda 1, Nogowski 1, Szczepański 1, Łangowski, Seroka, Jędrzejewski.

Orlen Wisła: Sego, Wichary - Nenadić 10, Toromanowić 3, Kević 2, Zrnić 2, Nikcević 2, Kavas 2, Wiśniewski, Kwiatkowski, Eklemowić, Milas.