Kontuzja rozgrywającego Vive Targi Kielce, nie zagra kilka miesięcy

Kontuzja lewego kolana Tomasza Rosińskiego okazała się poważna. Po badaniach lekarskich okazało się, że rozgrywający Vive Targi Kielce będzie musiał mieć operację i nie zagra przynajmniej do lutego.
29-letni zawodnik nie trenował od prawie dwóch tygodni, nie zagrał w rewanżowym meczu z KIF Kolding oraz z Gwardią Opole. Miał zrobiony rezonans magnetyczny, który pokazał, że lewe kolano, które już kiedyś miał operowane, ma stany zwyrodnieniowe i wymaga oczyszczenia. Rosiński we wtorek będzie miał zabieg operacyjny w Bieruniu u znanego specjalisty medycyny sportowej - doktora Krzysztofa Ficka. - Jak długa czeka mnie przerwa, będę wiedział dopiero po operacji. Mam nadzieję, że już w lutym będę gotowy do gry - mówi portalowi kielce.sport.pl rozgrywający Vive Targi Kielce.

Oznacza to, że zawodnik (po raz trzeci z rzędu!) opuści ważny turniej reprezentacji Polski - styczniowe mistrzostwa Europy w Danii. Przed rokiem z powodu złamanego kciuka nie zagrał na mistrzostwach Europy w Serbii, w tym roku kontuzja prawego kolana wyeliminowała go z mundialu w Hiszpanii.