To ma być wielki turniej. Memoriał Jarka Tkaczyka

Dziesięć drużyn, dwa dni pełne pojedynków - w piątek w kieleckim Gimnazjum nr 7 rozpoczyna się I Memoriał Jarka Tkaczyka w Piłce Ręcznej Chłopców. - Chcemy, by ta cykliczna impreza stała się jedną z największych w Polsce - zapowiada Rafał Bernacki.
Miejsce rozgrywania turnieju nie jest przypadkowe. Zmarły nagle 23 sierpnia tego roku w wieku zaledwie 37 lat Jarosław Tkaczyk, były bramkarz kieleckiego klubu, czterokrotny mistrz Polski z tym zespołem, a później trener i wychowawca młodzieży, był nauczycielem właśnie w Gimnazjum nr 7 przy ul. Krzyżanowskiej w Kielcach. Prowadził tam także grupy młodzieżowe Vive Targi Kielce.

- Pomysł organizacji turnieju poświęconego Jarkowi zrodził się tuż po pogrzebie. Nie mieliśmy dużo czasu, ale najważniejsze, że do niego dojdzie - podkreśla Rafał Bernacki, świetny przed laty bramkarz Iskry i Vive Kielce oraz reprezentacji Polski, a teraz trener młodzieżowych grup w kieleckim klubie i nauczyciel WF-u w Gimnazjum nr 7.

Turniej rozgrywany będzie w dwóch kategoriach wiekowych - rocznikach 1998 i 1999. W tym pierwszym zagrają dwie drużyny Vive Targi Kielce prowadzone przez Pawła Grecaka i Tomasza Olesińskiego, oraz Bursa Puławy, Lister Radom i Stal Mielec. W drugim gospodarze także wystawią dwa zespoły - pierwszy trenowany jeszcze niedawno przez Jarosława Tkaczyka, a teraz Aleksandra Litowskiego, zaś drugi pod wodzą Rafała Bernackiego - a stawkę uzupełnią Bursa, ChKS Łódź i Wisła Sandomierz.

Piątkowe pojedynki - turniej w obu kategoriach rozgrywany będzie systemem każdy z każdym - rozpoczną się o godz. 11 i potrwają aż do godz. 20, zaś uroczyste otwarcie zaplanowano na godz. 14. W sobotę mecze odbywać się będą w godz. 8-17, a zakończenie przewidziano ok. godz. 18.

Ambicją organizatorów jest, by ta cykliczna impreza stała się kiedyś największą w tej kategorii w Polsce. - Zamierzamy stworzyć coś na kształt krakowskiego Lajkonika, czyli wielkiego festiwalu piłki ręcznej. Odbywałby się on zawsze jesienią, żeby kluby wiedziały, że przed rozpoczęciem ligowych rozgrywek młodzieżowych trzeba koniecznie zagrać turniej w Kielcach - planuje Bernacki.

Za naszym pośrednictwem dziękuję już za pomoc w organizacji Pepsi Coli, Fundacji Vive Serce Dzieciom, klubowi Vive Targi Kielce, firmie Kempa oraz rodzicom uczniów.

Więcej o: