Sport.pl

Nowa trybuna w Hali Legionów już prawie gotowa [ZDJĘCIA]

Jeszcze w tym tygodniu ma być gotowa nowa trybuna wysuwana w Hali Legionów przy ul. Bocznej. - Jeśli nie będzie żadnych kłopotów technicznych, to obiecano nam, że prace na hali zakończą się już w tym tygodniu - mówi Zbigniew Król z kieleckiego MOSiR-u.
Przypomnijmy, że trybuna usytuowana będzie po stronie hali od głównego wejścia i liczy 306 miejsc. Zbudowana jest z czterech sektorów, dwa z nich mają po 75 miejsc, a dwa po 78. Pozwoli wygospodarować dodatkowe 106 miejsc oraz zapewnić większy komfort oglądania meczów dla kibiców. Jest także bezpieczniejsza od dotychczasowych tzw. dostawek.

- Na ostatnim, hitowym meczu Ligi Mistrzów z niemieckim THW Kiel [Vive Targi Kielce wygrało 34:29 - przyp. red.] był komplet publiczności, więc przy takim zainteresowaniu naszymi meczami w tych rozgrywkach każde dodatkowe miejsce jest niezwykle ważne. Teraz będzie ich ponad 100 więcej, a wiadomo, że każde dodatkowe gardło to jeszcze większe wsparcie dla naszego zespołu - mówi Radosław Wasiak, dyrektor klubu ds. sportowych.

Wykonawcą inwestycji jest firma AVA Seats Sp. z o.o. z Łodygowic (województwo śląskie). W przetargach wygrała rywalizację z firmą WAMAT z Mielca. Koszt przedsięwzięcia wynosi 199 tysięcy złotych brutto (o ponad 100 tysięcy mniej, niż proponował kontroferent).

Na nowej trybunie kibice Vive Targi Kielce po raz pierwszy będą mogli usiąść w ligowym meczu z beniaminkiem PGNiG Superligi KPR-em Legionowo (w sobotę 9 listopada). A w komplecie na pewno wypełni się na pojedynku Ligi Mistrzów z duńskim KIF Kolding Kopenhaga (w niedzielę 24 listopada)

Więcej o: