Znakomite 85 procent! Vive Targi Kielce w I połowie

Wysokie zwycięstwo Vive Targi Kielce w meczu na szczycie PGNiG Superligi. Mistrzowie Polski rozgromili Gaz System Pogoń Szczecin
Wczorajszy pojedynek nieco przypominał starcie w najmocniejszej lidze świata Bundeslidze, gdzie bardzo często są mecze, w których oba zespoły prezentują niezwykle szybką grę i zdobywają bardzo dużo bramek. Już po 12. minutach można było się spodziewać, że to będzie prawdziwa wymiana ciosów (10:9), bo ambitna Pogoń, jak przystało na wicelidera PGNiG Superligi, prezentowała się w ataku z bardzo dobrej strony. Podobać się mogły zwłaszcza efektowne rzuty z II linii eks-kielczanina Bartosza Konitza oraz czeskiego rozgrywającego Michała Bruny. Z drugiej strony dziurawa jak ser szwajcarski była kielecka obrona. Rzutowało też to na słabszą postawę w bramce Sławomira Szmala, który pierwszą piłkę obronił dopiero po trzynastu minutach (potem mocno się poprawił). Nic zatem dziwnego, że mistrzowie Polski grający bez oszczędzanych Krzysztofa Lijewskiego, Ivana Cupicia i Venio Loserta dopiero tuż przed zmianą wypracowali sobie przewagę. Pięcio bramkową zaliczkę dało im trafienie Julena Aginagalde w ostatniej sekundzie po dwójkowej akcji z Tomaszem Rosińskim, ośmieszającą słabiutką szczecińską defensywę. Schodząc na przerwę kielczanie mogli być zadowoleni tylko ze znakomitej aż 85 procentowej skuteczności 24/28.

W szatni pewnie była mocna rozmowa, bo drugą połowę podopieczni Bogdana Wenty rozpoczęli znakomicie. Już po ośmiu minutach i trafieniu Manuela Strleka prowadzili różnicą dziesięciu goli (30:20). I było po emocjach, bo całkowicie zdominowali rywali, zdecydowanie poprawili obronę a szczecinianie coraz częściej z bezradności rozkładali do siebie ręce. Jedynym pytaniem było, kto zdobędzie 40 bramkę dla gospodarzy - szczęśliwcem okazał się Zeljko Musa.

W niedzielę Vive Targi Kielce w trzeciej kolejce Velux EHF Ligi Mistrzów zagra na wyjeździe z Orlen Wisłą Płock.

Vive Targi Kielce - Gaz System Pogoń Szczecin 41:27 (24:19)

Vive Targi Kielce: Szmal - Buntić 9, Strlek 8, Olafsson 7, Aginagalde 4, Musa 4, Jurecki 2, Tkaczyk 2, Chrapkowski 2, Rosiński 2, Zorman 1, Grabarczyk. Kary: 6 minut.

Gaz System Pogoń: Stojković, Matkowski - Bruna 7 (1), Konitz 6, Shylovich 5, Marković 2, Wardziński 2 (1), Krupa 2, Biały 1, Gierak 1, Jedziniek 1, Smuniewski. Kary: 6 minut.

Sędziowali: Rafał Krawczyk (Łaziska Górne), Grzegorz Wojtyczka (Chorzów). Widzów: 3000.