Świętokrzyskie derby dla szczypiornistów KSZO. Vive roztrwoniło przewagę

Druga wygrana zespołu Zbigniewa Tłuczyńskiego. Zadanie jego ekipie ułatwiła jednak bardzo nieskuteczna kielecka Politechnika.
Zespół Pawła Sieczki zmarnował w Ostrowcu m.in. aż cztery rzuty karne. - Już po meczu z Wandą Kraków wiedzieliśmy, że atak pozycyjny jeszcze u nas szwankuje. O ile w obronie nasza gra wygląda coraz lepiej, to w ofensywie nadal mamy spore problemy - przyznaje Jakub Skorupa, kierownik kielczan.

Goście zbliżali się do rywali dwukrotnie - w 22 minucie (10:9) i na siedem minut przed końcem pojedynku (19:17), ale przez większość pojedynku kilku bramkową przewagę utrzymywali ostrowczanie. W końcówce ich bohaterem był zdobywca trzech goli Mariusz Kubisztal. Mimo wygranej szkoleniowiec KSZO był daleki od euforii. - Popełniliśmy zbyt wiele błędów, cały mecz prowadziliśmy w zbyt nerwowej atmosferze. Cieszy jednak wygrana, bo mecz nie był łatwy - podsumował Zbigniew Tłuczyński.

Bez punktu inny kielecki drugoligowiec. Rezerwy Vive, mimo, że jeszcze w 34 minucie prowadzili w hali rzeszowskiej Juvenii 18:14, w ostatnim kwadransie pozwolili sobie wydrzeć przewagę. - Nie wiem, co miało na to wpływ, czy presja kibiców, czy nerwy, zaczęliśmy popełniać masę błędów. Jeszcze w końcówce zbliżyliśmy się do rywali na jedną bramkę (na 40 sekund przed końcem 32:31 - przyp. red.), graliśmy w przewadze, ale wyrównać już się nie udało - opowiada Paweł Tetelewski, trener Vive II.