Sport.pl

Jubileusz otworzył Bogdan Wenta. Wystartowała 10. Mała Liga Piłki Ręcznej [ZDJĘCIA]

Bogdan Wenta uroczyście otworzył dziesiątą edycję największego w Polsce turnieju piłkarzy ręcznych - Małej Ligi Piłki Ręcznej.
- Życzę wam wszystkim przede wszystkim dużo, dużo cierpliwości, wytrwałości w dążeniu do celu oraz sukcesów - powiedział szkoleniowiec Vive Targi Kielce. Oprócz niego na inauguracji byli też trzej jego podopieczni: Piotr Chrapkowski, Żeljko Musa i Karol Bielecki.

Nie zabrakło też przedstawicieli władz miasta i województwa. - To jedna z najpiękniejszych imprez w Polsce i nawet władze Związku Piłki Ręcznej w Polsce zawsze są pod jej wrażeniem - stwierdził Jacek Kowalczyk z Urzędu Marszałkowskiego. - Gdy zaczynaliśmy nie wierzyłam, że będzie aż tyle edycji, ale jestem bardzo szczęśliwa, że znów możemy grać - dodała Grażyna Jarosz, prezes fundacji Vive Serce Dzieciom.

Otwarcie imprezy poprzedziła minuta ciszy dla byłego zawodnika Vive Jarosława Tkaczyka, byłego lekkoatlety i nauczyciela z ZSZ nr 1 Mirosława Węgierka oraz naszego redakcyjnego kolegi Adama Gołąba. "Gazeta" została także wyróżniona przez organizatorów pamiątkową tabliczką za relacje z wszystkich dotychczasowych edycji Małej Ligi Piłki Ręcznej.

W inauguracyjnym meczu II LO im. Jana Śniadeckiego pokonało III LO im. Cypriana Kamila Norwida 9:3.

Więcej o: