Demonstracja siły szczypiornistów KSZO Ostrowiec

Efektownym wyjazdowym zwycięstwem nad rezerwami kieleckiego Vive zespół Zbigniewa Tłuczyńskiego potwierdza, że w tym sezonie będzie głównym faworytem do awansu.
Poważnie wzmocnieni przed sezonem ostrowczanie (m.in. piątką graczy z relegowanego z pierwszej ligi radomskiego AZS-u) nie mieli litości dla gospodarzy. Już po niespełna kwadransie prowadzili 11:2, by do szatni schodzić z dwunastobramkową przewagą. Co prawda pierwszy fragment drugiej połowy to Vive zwyciężyło 7:5, ale w końcowym kwadransie zdecydowanie dominowali przyjezdni. - Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie we wszystkich formacjach. Skutecznie, z dyscypliną i konsekwentnie zrealizowaliśmy to, co założyliśmy sobie przed meczem - cieszył się szkoleniowiec KSZO, który - co oczywiste - po inauguracyjnej serii spotkań został pierwszym liderem rozgrywek.

Odmienne nastroje w Sandomierzu. Choć tamtejsza Wisła niemal przez całą drugą połowę utrzymywała bezpieczną przewagę nad chrzanowskim MTS-em (w 42 min. 21:18, w 50 - 25:22), to zeszła z parkietu pokonana. Powód ? Sandomierzanie w ostatnich dziesięciu minutach nie zdobyli ani jednego gola. - Marnowaliśmy mnóstwo sytuacji sam na sam, trzy razy trafialiśmy w słupek, poza tym zbyt szybko rozegraliśmy ostatnią akcję meczu, pozwoliliśmy rywalom na kontrę i w rezultacie straciliśmy gola bodaj na dwie sekundy przed końcem. Dawno nie przegraliśmy tak pechowo - wzdychał Adam Węgrzynowski, trener Wisły.