Sport.pl

Aguinagalde po prezentacji: Mam nadzieję świętować z Vive sukcesy w Europie [ZDJĘCIA]

Julen Aguinagalde został we wtorek w południe oficjalnie zaprezentowany jako nowy zawodnik Vive Targi Kielce. W barwach mistrza Polski będzie grał z numerem 13.
Dlaczego Hiszpan zdecydował się na ofertę kieleckiego klubu? - Vive Targi Kielce to bardzo dobry zespół, ma superprojekt funkcjonowania na kolejne lata. Mam nadzieję, że będę tu świętował sukcesy w Europie, chcę grać regularnie, co roku, w Lidze Mistrzów, a ten zespół może mi to zagwarantować - przyznał reprezentant Hiszpanii na oficjalnej konferencji prasowej.

30-letni kołowy odrzucił m.in. ofertę Barcelony. - Mieliśmy kilka ofert z czołowych klubów Europy. Tak jak powiedział zawodnik, Vive to superprojekt i superopcja na kolejne lata. Ma dobry skład, bardzo dobrą sytuacją finansową. Czujemy, że wybranie oferty z Polski będzie dobrym ruchem - wyjaśnił menedżer zawodnika.

Na konferencji humorem tryskał Bertus Servaas. - Jestem bardzo szczęśliwy z tego transferu. Julen to nie tylko znakomity zawodnik, ale fajny, sympatyczny chłopak. Dlatego czuję wielką radość, że wybrał naszą ofertę - przyznał prezes Vive Targi Kielce. Jego słowa potwierdził Bogdan Wenta. - Hiszpan daje nam jeszcze większe możliwości manewru w składzie. Myślę, że możemy się czegoś od niego wszyscy nauczyć, bo przecież wiele lat spędził w Asobal Lidze - dodał kielecki szkoleniowiec.

Aguinagalde w trzeciej drużynie Europy zagra z tym samym numerem co w Atletico Madryt - 13.

Więcej o: