Sport.pl

Mariusz Jurkiewicz: wierzę, że jesteśmy w stanie odzyskać tytuł

- Wiem, że Orlen Wisła Płock jest zobligowana do walki o najwyższe celę, wierzę, że z takim składem, jaki skompletował zarząd, jesteśmy w stanie odzyskać mistrzowski tytuł - mówi Mariusz Jurkiewicz, rozgrywający Orlen Wisły Płock, głównego rywala Vive Targi Kielce w walce o koronę w Polsce
- Mam nadzieję, że wspólnie będziemy świętować sukcesy. Manolo Cadenas to wybitny trener i bardzo się cieszę z możliwości współpracy z nim. Drużynę znam bardzo dobrze, z wieloma zawodnikami mierzyłem się w turniejach międzynarodowych i nie sądzę, by był jakikolwiek problem z zgraniem się - dodał reprezentacyjny rozgrywający.

W godną walkę o tytuł wierzy też prezes płockiego zespołu. - Chciałem odnieść się do najważniejszej kwestii: wiele osób porównuje nas do Vive Kielce. SPR Wisła Płock to klub, który dysponuje połową takiego budżetu jak rywal z Kielc. Ale skład, który mamy, z całą pewnością zagwarantuje nam godną i realną walkę o tytuł mistrza Polski. Wierzę, że nie zabraknie nam woli, siły w walce o najwyższe trofea w kraju - przyznał Piotr Raczkowski. - Mamy kolejnego wybitnego zawodnika, który będzie wspierał w osiągnięciu najwyższych laurów, walczymy o mistrzostwo Polski i Ligę Mistrzów - dodał Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.

Więcej o: