Barachet a może Aguinagalde? Kto do Vive Targi Kielce z Atletico? [SONDA]

Xavier Barachet, Julen Aguinagalde, Jonas Kallman czy może reprezentant Mariusz Jurkiewicz - którego z tych zawodników rozpadającego się hiszpańskiego Atletico Madryt najchętniej widzieliby Państwo w barwach Vive Targi Kielce?
Barachet to jedna z największych nadziei francuskiej piłki ręcznej. Już teraz, mimo zaledwie 24 lat jest uznawany za jednego z najlepszych prawych rozgrywających świata. W reprezentacji Trójkolorowych zadebiutował cztery lata temu. Zdołał już zdobyć dwukrotnie mistrzostwo świata oraz raz mistrzostwo Europy. Do Madrytu trafił przed rokiem z Chambery. Pierwszy sezon w Hiszpanii nie wspomina jednak miło, bo zmagał się z poważną kontuzją ramienia, której doznał jeszcze na igrzyskach olimpijskich w Londynie.

Kolejnym kandydatem do gry w Kielcach może być jeden z najlepszych kołowych globu - Julen Aguinagalde. Niezwykle silny, dysponujący dobrymi warunkami fizycznymi (195 centymetrów wzrostu i 110 kilogramów) zawodnik zdobył już wiele w swojej karierze. W barwach Atletico (a wcześniej Renovalii Ciudad Real) ten doświadczony 30 letni kołowy zdobył mistrzostwo Hiszpanii, klubowe mistrzostwo świata oraz dwukrotnie Puchar Króla. Wiele razy był też wybierany najlepszym obrotowym Asobal Ligi. Mimo sporej klasy, ma olbrzymi minus - nie jest uniwersalnym zawodnikiem, bo gra tylko w ataku.

Wszechstronność to z kolei wielka zaleta szwedzkiego zaleta Jonasa Kallmana. Ten niespełna 32-letni lewoskrzydłowy (17 lipca będzie świętował urodziny) w Madrycie gra już od aż jedenastu lat! Z powodzeniem może grać w obronie na skrzydle lub najbardziej wysuniętego zawodnika (podobnie jak Mateusz Jachlewski w Vive Targi Kielce). W dodatku świetnie biega do kontrataków i jest skuteczny. Kallman to wicemistrz olimpijski z ubiegłego roku a z Atletico zdobył wszystko - m.in. trzy razy wygrywał Ligę Mistrzów w latach 2006, 2008, 2009.

Champions League oraz Asobal Ligi nie udało się za to wywalczyć uniwersalnemu rozgrywającemu - Mariuszowi Jurkiewiczowi. Reprezentant Polski trafił bowiem do Atletico dopiero przed rozpoczęciem sezonu 2010/2011, kiedy rozpoczęło się trzyletnie panowanie w kraju FC Barcelony. 31-letni zawodnik był jednak ważnym ogniwem ekipy z Hiszpanii. Najczęściej występował w obronie, choć w ataku też był wykorzystywany. Teraz nieoficjalnie mówi się, że najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem jest jego powrót do Polski, prawdopodobnie do Orlen Wisły Płock.

Którego z zawodników Atletico chciałbyś w Vive Targi Kielce