Była gwiazda Vive: chorwacki pierwiastek daje dużo polskiej drużynie

- Jestem dumny, że mogłem otworzyć te drzwi. Chorwacki pierwiastek daje dużo polskiej drużynie - przyznaje Mirza Dzomba, były znakomity skrzydłowy Vive Targi Kielce dla oficjalnej strony internetowej kieleckiego klubu.
Vive Targi Kielce: Kiedy opuszczałeś Kielce to przeszła Ci przez głowę myśl, że drużyna w ciągu kilku lat znajdzie się w Final Four Ligi Mistrzów?

Mirza Dzomba: Bardzo rzadko się zdarza, żeby w tak krótkim czasie zbudować solidną drużynę. I tak szybko zagrać taki sezon, jakie miało Vive. W Kielcach została wykonana znakomita robota i trzeba pogratulować takiego sukcesu.

Jak w Twojej opinii, już z pozycji widowni wyglądała gra Vive Targi Kielce w Kolonii?

- Vive Targi Kielce zagrało fantastycznie w Lanxess Arenie. Szkoda porażki z FC Barceloną, ponieważ mieli szansę wygrać to spotkanie. Przegrana zmotywowała jednak drużynę, która w meczu o trzecie miejsce pokazała prawdziwą siłę. Po takich meczach poznaje się mocny zespół.

Dziś w Vive Targi Kielce gra kilku etatowych reprezentantów Chorwacji. Ty byłeś pierwszy.

Teraz w Kielcach występuje połowa reprezentacji mojego kraju. Cóż mogę powiedzieć, jestem dumny, że mogłem otworzyć te drzwi. Uważam, że chorwacki pierwiastek daje dużo polskiej drużynie. Przede wszystkim Vive Targi Kielce w ostatnim sezonie dało się poznać w rozgrywkach Ligi Mistrzów jako prawdziwy zespół.

więcej na www.vivetargi.pl