Rywal Vive z Ligi Mistrzów traci ważnych graczy. Kolejnych...

Przejście macedońskiego supersnajpera Kiriła Łazarowa do Barcelony to nie jedyne osłabienie przed nowym sezonem Ligi Mistrzów mocno oszczędzającego przeciwnika Vive Targi Kielce w fazie grupowej - wicemistrza Hiszpanii Atletico Madryt.
Po liderze ofensywy ekipa, w której gra reprezentant Polski Mariusz Jurkiewicz straciła też filar obrony. Reprezentant Chorwacji 27-letni Jakov Gojun przenosi się do ciągle zbrojącego się za pieniądze katarskich szejków PSG. Zastąpi tam jego najlepszego specjalistę od obrony, kończącego bogatą w sukcesy karierę znakomitego Francuza Didiera Dinarta.

W zespole Atletico nie zostanie także drugi z Chorwatów środkowy rozgrywający 34-letni Ivano Balić. Ze względu na kłopoty finansowe ekipy Talanta Dujszebajewa szuka sobie nowego pracodawcy w Niemczech i Macedonii.

Z boiska za biurko przenosi się za to kolejny doświadczony zawodnik wicemistrza Hiszpanii David Davis. Jego podstawową rolą w nowym sezonie będzie funkcja dyrektora sportowego (zastąpił Luisa Miguela Lopeza). Jak zapowiedział, jeśli trener będzie chciał będzie grał, ale jak zaznaczył w rozmowie na oficjalnym portalu EHF "to także oczywiste, że czasem kariera się kończy, gdy masz 36 lat".

Atletico jest w grupie B LM wspólnie z Vive, Kielem, KIF Kolding Kopenhaga, Dunkierką i jednym z kwalifikantów. Z ekipą Bogdana Wenty spotka się po raz pierwszy u siebie na początku października (między 9 a 13).