Chrapkowski w kadrze na mecz z wicemistrzami świata

Tylko jeden zawodnik Vive Targi Kielce, Piotr Chrapkowski, zagra w reprezentacji Polski w piątkowym, towarzyskim meczu z Danią (godz. 20.30)
Trener kadry Michael Biegler dał wolne swoim podstawowym zawodnikom - m.in. czwórce mistrzów Polski: Tomaszowi Rosińskiemu (po jego urazie uda nie ma już praktycznie śladu), Sławomirowi Szmalowi, Karolowi Bieleckiemu i Piotrowi Grabarczykowi. Niemiec w Jyske Bank Boxen w duńskim Herning postawi głównie na zmienników. Szansę dostaną zawodnicy niegrający w eliminacyjnych pojedynkach do przyszłorocznych mistrzostw Europy, liderzy kadry "B". Jest też jednak grupa, która występowała w ostatnich, wygranych spotkaniach z Holandią i Ukrainą - przede wszystkim Robert Orzechowski oraz Michał Daszek, Michał Szyba, Przemysław Krajewski, Kamil Syprzak czy też wychowanek kieleckiego klubu Paweł Podsiadło. Ten ostatni będzie rywalizował o miejsca w składzie na lewym rozegraniu z Chrapkowskim i Antonim Łangowskim (MMTS Kwidzyn).

Do Herning poleci piętnastu zawodników. - Chcemy sprawdzić nasze zaplecze, a taki pojedynek jest doskonałą okazją. Dla większości zawodników starcie z aktualnym wicemistrzem świata, obojętnie w jakim składzie zagra, będzie megawyzwaniem. Tym bardziej że na trybunach zasiądą największe osobistości z EHF-u - przyznaje Jacek Będzikowski, drugi trener biało-czerwonych.

Przed pojedynkiem o godz. 18.30 odbędzie się losowanie finałów ME.