Sport.pl

Tomasz Strząbała wciąż asystentem Bogdana Wenty

Tomasz Strząbała wciąż będzie drugim szkoleniowcem Vive Targi Kielce. W najbliższych dniach podpisze nową, trzyletnią umowę z najlepszą siódemką w Polsce.
47-letni szkoleniowiec związany jest z kieleckim klubem od dawna. Zdobywał medale mistrzostw Polski juniorów, prowadził drużynę rezerw. Od sezonu 2008/2009 jest asystentem Bogdan Wenty. W tym czasie, tak jak on, świętował cztery mistrzostwa Polski, pięć krajowych pucharów, a na początku czerwca trzecie miejsce w Lidze Mistrzów.

Obecna umowa Strząbały z kieleckim zespołem wygasa z końcem czerwca. Ofert samodzielnej pracy dla najbliższego współpracownika Wenty nie brakuje. Ale pierwszeństwo w negocjacjach ma oczywiście prezes mistrzów Polski Bertus Servaass. I jest już po wstępnej rozmowie ze sternikiem kieleckiego klubu. - Jesteśmy już praktycznie dogadani, wciąż będę drugim trenerem Vive Targi Kielce. Pozostały formalności, podpis na kontrakcie - mówi Strząbała. Pracować w Kielcach będzie przez najbliższe trzy lata, czyli dokładnie tyle, na ile swój kontrakt z mistrzem Polski przedłużył niedawno sam Wenta.

Dlaczego zdecydował się pozostać w Kielcach? - Mieliśmy bardzo udany sezon, okraszony awansem do Final Four Ligi Mistrzów. Przeżycia w Kolonii były niesamowite. W Kielcach jest możliwość stałego rozwoju, otwierają się pewne bardzo ciekawe perspektywy, a poza tym czuję się tutaj wspaniale. Byłbym niepoważny, gdybym zdecydował się teraz odejść z klubu, i bardzo się cieszę, że udało nam się dojść do porozumienia - dodaje.

Więcej o: