Sport.pl

Zawodnicy Vive kończą eliminacje do Euro. Szmal: u siebie musimy wygrać

W weekend aż jedenastu zawodników Vive Targi Kielce wraz ze swoimi reprezentacjami zakończy turniej eliminacyjny do przyszłorocznych mistrzostw Europy w Danii
Polacy z Tomaszem Rosińskim, Karolem Bieleckim, Sławomirem Szmalem oraz Piotrem Grabarczykiem w składzie w niedzielę podejmą w Zielonej Górze Ukrainę (godz. 20). Sytuacja w grupie jest już przejrzysta - awans zapewnili sobie Szwedzi i podopieczni Michaela Bieglera. - W tej grupie odnośnie pierwszego miejsca już nic niestety nie może się wydarzyć [Szwecja ma tyle samo punktów co Polska, ale lepszy bilans bezpośrednich spotkań a w ostatniej kolejce podejmuje słabiutką Holandię - rep.] Na pewno będziemy chcieli wygrać, najlepiej jak największą ilością bramek. Chcemy to zrobić dla naszych kibiców, którzy wesprą nas głośnym dopingiem - przyznaje Tomasz Rosiński, rozgrywający Vive Targi Kielce i reprezentacji Polski.

- U siebie takie spotkania musimy wygrywać - potwierdza Sławomir Szmal, kapitan biało-czerwonych.

Ekipa Bieglera zagra w niemal identycznym składzie, jak w ostatnim pojedynku z Holandią, wygranym na wyjeździe 30:23. Do drużyny dołączył tylko Bartłomiej Jaszka, rozgrywający niemieckiego Füchse Berlin

Również w niedzielę Serbia z Rastko Stojkoviciem zagra u siebie z Bośnią i Hercegowiną a Słowenia z Urosem Zormanem z Białorusią. Słoweńcy, by myśleć o awansie do mistrzostw Europy w Danii muszą wygrać.

Dzień wcześniej pewna już awansu na Euro - Chorwacja z piątką kielczan w składzie: Ivanem Cupiciem, Manuelem Strlekiem, Żeljko Musą, Venio Losertem i Denisem Bunticiem zmierzy się z Łotwą.

Więcej o: