Polacy awansowali na Euro. Wszyscy z Vive w podstawowym składzie

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych z czterema zawodnikami Vive Targi Kielce w składzie awansowała do przyszłorocznych mistrzostw Europy w Danii. Stało się tak po pewnym, wyjazdowym zwycięstwie z Holandią 30:23 (13:11).
Wszyscy kielczanie: Sławomir Szmal, Piotr Grabarczyk, Tomasz Rosiński i Karol Bielecki wyszli w podstawowej siódemce biało-czerwonych. Grabarczyk tradycyjnie grał przez cały mecz tylko w obronie, będąc jej centralną postacią (dwa bloki, przechwyt i żółta kartka). Nieoczekiwanie tylko w obronie od pierwszych minut występował Rosiński. Popularny "Rosa" miał bowiem prowadzić ofensywę kadry Michaela Bieglera, ale na środku rozegrania wyszedł Mariusz Jurkiewicz. 28-letni zawodnik Vive Targi Kielce zastąpił go jednak już po niecałym kwadransie i mocno ożywił polski atak pozycyjny. Mecz zakończył z trzema bramkami w sześciu próbach, trzema asystami, dwoma przechwytami i jednym wywalczonym karnym.

Częściej od niego rzucał Bielecki. Zdobył pięć bramek, ale przy nie najlepszej skuteczności. Przestrzelił bowiem siedem rzutów. Ostatni z kielczan: Sławomir Szmal obronił osiem rzutów rywali, w tym jeden rzut karny.

O pewnym zwycięstwie ekipy Bieglera zadecydował początek drugiej połowy. Pierwsze osiem minut Polacy wygrali 7:1 i odskoczyli na 20:12. W niedzielę Polska zagra ostatni mecz eliminacyjny - w Zielonej Górze podejmie Ukrainę.