Biegler wybierze "16-tkę" na Holandię i Ukrainę w poniedziałek

Znikome są szanse, by w ostatnich meczach eliminacji mistrzostw Europy Dania 2014 zagrała cała aktualnie przebywająca na zgrupowaniu kadry piątka zawodników Vive Targi Kielce.
Mogła być szósta, ale na zgrupowanie kadry nie przyjechał prawy rozgrywający Krzysztof Lijewski. - Dostaliśmy informację z klubu, że zawodnik ma problemy z Achillesami i jest mu potrzebna trzy-czterotygodniowa przerwa w treningach - mówi Jacek Będzikowski, drugi trener reprezentacji Polski.

Z myślą o dwumeczu z Holandią (w środę w Almere) i Ukrainą (w niedzielę za tydzień w Zielonej Górze) Michael Biegler powołał czternastu zawodników. Oprócz młodszego z braci Lijewskich przed meczem z "Oranje" wypadł mu jeszcze Bartłomiej Jaszka, który dołączy do kadry dopiero po powrocie z Holandii.

Jak zostanie uzupełniony zespół? Kto spośród sprawdzanych na Scandinavian Cup w Norwegii zajmie wolne cztery miejsca? - Wystarczy się przyjrzeć powołaniom. Mamy tylko jednego lewoskrzydłowego, kołowego [grającego w ataku, bo Piotr Grabarczyk to specjalista od defensywy - przyp. red.], środkowego oraz prawego rozgrywającego - wylicza Będzikowski.

Oznacza to, że nie należy się spodziewać gry w ostatnich meczach eliminacji Euro pozyskanego do Vive z Płocka Piotra Chrapkowskiego. Tym bardziej, że w podstawowej "12" jest już aż czterech graczy mogących grać na tej pozycji.

Ostateczne decyzje w poniedziałek. Dzień później biało-czerwoni lecą do Holandii. Krótkie zgrupowanie przed meczem z Ukrainą w Zielonej Górze rozpoczyna się w czwartek.

Powołani na mecze z Holandią i Ukrainą

Bramka: Sławomir Szmal (Vive Targi Kielce), Marcin Wichary (Wisła Płock)

Lewe skrzydło: Adam Wiśniewski (Wisła Płock)

Lewe rozegranie: Karol Bielecki (Vive Targi Kielce), Michał Kubisztal (Wisła Płock), Mariusz Jurkiewicz (Atletico Madrid), Paweł Podsiadło (Selestat Alsace)

Środek rozegrania: Tomasz Rosiński (Vive Targi Kielce),

Prawe rozegranie: Robert Orzechowski (MMTS Kwidzyn),

Prawe skrzydło: Patryk Kuchczyński (Powen Zabrze),

Koło: Piotr Grabarczyk (Vive Targi Kielce), Bartosz Jurecki (SC Magdeburg)

Sprawdzani w Norwegii

Bramka: Piotr Wyszomirski (Csurgoi KK), Adam Morawski (Wisła Płock)

Lewe skrzydło: Przemysław Krajewski (Azoty Puławy), Damian Kostrzewa (Stal Mielec),

Lewe rozegranie: Piotr Chrapkowski (Vive Targi Kielce), Antoni Łangowski (MMTS Kwidzyn)

Środek rozegrania: Piotr Masłowski (Azoty Puławy), Maciej Pilitowski (Piotrkowianin)

Prawe rozegranie: Marek Szpera (Stal Mielec), Michał Szyba (Azoty Puławy), Rafał Przybylski (Azoty Puławy)

Prawe skrzydło: Michał Bartczak (Zagłębie Lubin), Michał Daszek (MMTS Kwidzyn)

Koło: Kamil Syprzak (Wisła Płock), Michał Peret (MMTS Kwidzyn), Marek Daćko (Piotrkowianin)