Rozgrywający Vive Targi Kielce poza kadrą przez uraz

Krzysztof Lijewski nie zagra w ostatnich meczach eliminacyjnych do mistrzostw Europy Dania 2014. Rozgrywający Vive Targi Kielce jest kontuzjowany.
Prawy rozgrywający mistrzów Polski narzeka na problemy z mięśniami Achillesa. Uniemożliwiają mu one występ w dwóch ostatnich meczach eliminacji Euro - środowym w Almere z Holandią i rozgrywanym w przyszłą niedzielę w Zielonej Górze z Ukrainą, a także towarzyskim z wicemistrzami świata Duńczykami (21 czerwca w Herning - przy tej okazji odbędzie się losowanie grup finałowych).

W spotkaniu z "Oranje" nie wystąpi także Bartłomiej Jaszka, który kończy sezon w Bundeslidze i do kadry dołączy dopiero na zgrupowaniu w Zielonej Górze, czyli po powrocie z Holandii.

W reprezentacji Michaela Bieglera zostało pięciu zawodników z Vive - bramkarz Sławomir Szmal, rozgrywający Karol Bielecki i Tomasz Rosiński oraz kołowy Piotr Grabarczyk oraz kolejny gracz z rozegrania Piotr Chrapkowski, który dołączył wraz z częścią kadry, która w krajowym składzie grała w Scandinavian Cup w Norwegii. Łącznie selekcjoner będzie mógł wybrać spośród 28 graczy, których ma do dyspozycji na zgrupowaniu w Warszawie.