Vive na Spielothek Cup z Minden. W Niemczech także z Hannoverem

Znany jest dokładny terminarz turnieju Spielothek Cup, na który wybiera się w trakcie letnich przygotowań Vive Targi Kielce, Mistrzowie Polski zagrają w Niemczech także z reprezetantem Bundesligi w pucharach.
Jak już informowaliśmy kielczanie wybierają się latem do Niemiec na dwa turnieje. Pierwszy z nich to rozgrywany w Lübbecke i Minden w dniach 9-10 sierpnia Spielothek Cup. Kielczanie trafili do grupy B, w której zmierzą się z pewnym już utrzymania w Bundeslidze tegorocznym beniaminkiem GWD Minden (14. miejsce na kolejkę przed końcem sezonu) oraz drugoligowym Eintrachtem Hildesheim, który dla odmiany przed tym sezonem spadł z najlepszej ligi świata (a teraz jest trzynasty na jej zapleczu). W drugiej grupie TuS Nettelstadt Lübbecke, francuska Dunkierka oraz pewny już promocji do Bundesligi TV Emdetten.

Tydzień później (17-18 sierpnia) kielczanie mają rywalizować na południu Niemiec - na Sparkassen Cup 2013. Między turniejami ekipa Bogdana Wenty zostanie w Niemczech - w środę 14 kwietnia zaplanowany ma mecz z TSV Hannoverem-Burgdorf. To szósta drużyna Budesligi, a więc taka, która w nowym sezonie zagra w europejskich pucharach, a konkretnie EHF Cup.

Na Sparkassen Cup kielczanie grać będą już z uczestnikami Ligi Mistrzów. W grupie mają MKB Veszprem i Croatię Osiguranje Zagrzeb.

Plan rozgrywek w Spielothek Cup:

Piątek 9 sierpnia

Grupa B

17.45: GWD Minden - Vive Targi Kielce

19.15: Eintracht Hildesheim - Vive Targi Kielce

20.45: GWD Minden - Eintracht Hildesheim

Grupa A

17: TuS Nettelstadt - Dunkierka

18.30: Emsdetten - Dunkierka

20: TuS Nettelstadt - Emsdetten

sobota 10 sierpnia (w Minden):

16: mecz o 5. miejsce (3 miejsce A - 3 miejsce B)

17.45: mecz o 3. miejsce (2 miejsce A - 2 miejsce B)

19: finał (1 miejsce A - 1 miejsce B)