Cała piątka z Vive na ostatnie mecze eliminacji ME Chorwatów

Zawodnicy mistrzów Polski podporą ekipy Slavko Goluzy w ostatnich meczach eliminacyjnych do przyszłorocznych finałów mistrzostw Europy w Danii.
Trener Slavko Goluza w szesnastce na starcia ze Słowacją i Łotwą znalazł miejsce dla całej piątki szczypiornistów z Kielc. Właściwie nie jest to żadne zaskoczenie. Odpoczywający do niedawna od kadry bardzo doświadczony Venio Losert skorzystał na swojej dobrej dyspozycji i fakcie, że wśród powołanych nie ma chorwackiego numeru 1 między słupkami - Mirko Alilovicia. O miejsce w bramce będzie rywalizował z młodym Ivanem Pesiciem ze słoweńskiego Maribora Branik.

Chorwaci na finiszu eliminacji walczą o obronę fotela lidera w grupie 4 (mają 6 punktów tak jak Węgrzy). Kadra zbiera się w niedzielę w Zagrzebiu, dzień później ma na miejscu dwa treningi, a we wtorek przenosi się do Bratysławy, gdzie 12 czerwca zagra ze Słowakami. Po powrocie starcie w Umag z Łotyszami.

Skład kadry Chorwacji:

Bramka: Venio Losert, Ivan Pesić; Lewe skrzydło: Manuel Strlek, Lovro Sprem; Lewe rozegranie: Blazenko Lacković, Damir Bicanić, Josip Valcić;

Środek rozegrania: Domagoj Duvnjak, Drago Vuković;

Prawe rozegranie: Marko Kopljar, Denis Buntić;

Prawe skrzydło: Ivan Cupić, Zlatko Horvat; Koło: Igor Vori, Zeljko Musa, Jakov Gojun.