Final Four LM. Irlandzki komentator: Barcelona wygra z Vive 26:23

- Mecz będzie bardzo zacięty, rozstrzygnie się w ostatnich minutach, ale doświadczenie Barcelony sprawi, że pokona ona Vive 26:23 - mówi Sport.pl Irlandczyk Tom O'Brannagain, komentator telewizji Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF). Półfinał Ligi Mistrzów Vive Targi Kielce - Barcelona dziś o godz. 15.15, transmisja prosto z Kolonii na Sport.pl.
Piłka ręczna w Wielkiej Brytanii jest sportem marginalnym, tym bardziej dziwne, że Irlandczyk został komentatorem telewizji EHF. Handball to jednak dla niego nie pierwszyzna. Tom O'Brannagain to były piłkarz ręczny, wielokrotny reprezentant Irlandii, zawodowo grał m.in. w Szwajcarii, był też... nauczycielem. Od kilku lat jeździ po Europie, wybierając co weekend mecz kolejki Ligi Mistrzów i komentuje go dla internetowej telewizji. Oprócz Match of the Week ma także swoje autorskie programy w telewizji internetowej.

Podczas Final Four w Kolonii Tom O'Brannagain jest rozchwytywany. Z jego zdaniem liczy się wielu fachowców. W rozmowie ze Sport.pl podkreśla świetną postawę piłkarzy ręcznych Vive Targi Kielce.

- W normalnych warunkach powiedziałbym bez wahania, że Barcelona wygra z Vive Targi Kielce. Ale tym razem jestem przekonany, że jeśli Hiszpanie chcą pokonać wasz zespół, muszą zagrać na całego. Bo macie kapitalny zespół. Michał Jurecki gra fantastyczną piłkę ręczną, Uros Zorman to może już nie ten gracz co w 2005 roku, ale wciąż świetny rozgrywający, a Tomasz Rosiński to niezwykle uniwersalny zawodnik - mówi nam Tom O'Brannagain.

Tradycyjnie podkreśla świetnych bramkarzy Barcelony, Arpada Sterbika i Danjiela Saricia. - Vive będzie miało z nimi problemy - mówi Irlandczyk. Szybko zwraca też uwagę na bramkarzy mistrzów Polski. Sławomir Szmal zagrał przecież już wiele wielkich pojedynków - przypomina.

Zwraca uwagę, że kluczem do sukcesu kielczan będzie powstrzymanie fenomenalnego białoruskiego rozgrywającego, Siergieja Rutenki. - W obronie Krzysztof Lijewski i Denis Buntić nie mogą pozwolić mu eksplodować, ale to piekielnie trudne zadanie - podkreśla Tom O'Brannagain.

Irlandczyk przewiduje, że o zwycięstwie decydować będą szczegóły. - Ivan Cupić rzuci 6-7 bramek i mecz będzie zacięty do ostatnich minut i nie jestem pewien, kto wygra. Jeśli jednak miałbym przewidywać, to w ostatnich minutach górę weźmie doświadczenie Barcelony, Kielce mogą sobie nie poradzić z koncentracją. Dokładny wynik? 26:23 dla Barcelony - kończy Tom O'Brannagain.