Kosut najlepsza. Kasperski i Słoń też w złocie

Trzy tytuły mistrzowskie świętokrzyskich zawodników na rozegranych w Ostrowcu mistrzostwach Polski mistrzostwach Polski w kickboxingu w odmianie kick-light juniorów i młodzieżowców.
Złotymi krążkami podzieliły się trzy kluby z regionu. Sebastian Słoń zdobył pierwsze miejsce w kategorii do 57 kg dla SKKB Kielce, Dawid Kasperski w 89 kg dla Dragona Starachowice, a Angelika Kosut w 55 kg dla Relaksu Skarżysko-Kamienna. Ta ostatnia do zwycięstwa dołożyła też wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki zmagań. Cała trójka sięgała po krążki w grupie młodzieżowców. Łącznie świętokrzyscy młodzi zawodnicy stawali na podium zawodów w Ostrowcu aż 23 razy.

Punktem kulminacyjnym ostrowieckich mistrzostw Polski była druga już gala sportów walki - Fighters Night. W jej trakcie można było oglądać pojedynki w K-1, muay thay i low kick. W najważniejszych Dominika Nieroda z Diamentu Pstrągowa sięgnęła po tytuł międzynarodowej mistrzyni Polski w kat. do 56 kg w kickboxingu, pokonując przed czasem (w trzeciej rundzie) Vladimirę Smelkovą ze Słowacji, a Wojciech Kosowski z Palestry Warszawa sięgnął po pas zawodowego mistrza Polski w kat. 75 kg w K-1, wygrywając na punkty z Dominikiem Pazdanem (Pstągowa).

Pozostali świętokrzyscy medaliści

Srebrne medale

Juniorzy: Damian Śpiewak (Dragon Starachowice, 57 kg), Tomasz Kwaśniak (OKSW Ostrowiec, pow. 94 kg);

juniorki: Katarzyna Benewiat (Ostrowiec, 65 kg), Eliza Śliwka (Ostrowiec, 70 kg);

młodzieżowiec: Dominik Matusz (Dragon, 69 kg);

Brązowe medale

Juniorzy: Gabriel Loranty (Dragon, 63 kg), Sebastian Chmielewski (OKSW Ostrowiec, 69 kg), Michał Drożdżał (Ostrowiec, 74 kg), Sebastian Susfan (Ostrowiec, 79 kg), Arkadiusz Glebowicz (Ostrowiec, 84 kg), Sebastian Wrona i Bartosz Nowak (Ostrowiec, 89 kg);

juniorki: Milena Nowak i Angelika Różalska (Ostrowiec, 50 kg), Ewa Pietrzykowska (Ostrowiec, 55 kg), Natalia Kasprzycka (Relaks Skarżysko, 65 kg), Dominika Kołtunowicz (Ostrowiec, 70 kg);

młodzieżowiec: Michał Mączka (Ostrowiec, 84 kg), Gabriela Bednarowicz i Karolina Kapciak (SKKB Kielce, 55 kg).

Więcej o: