Sport.pl

Hiszpan Cadenas trenerem odwiecznego rywala Vive na trzy sezony

Serwis plock.sport.pl potwierdził, że przymierzany do ekipy głównego oponenta Vive Targi Kielce Manolo Cadenas związał się z wicemistrzami Polski od nowego sezonu.
Cadenas obejmie obowiązki trenera płockiego zespołu od przyszłego sezonu. Trzyletni kontrakt z płocką siódemką podpisał w poniedziałek wieczorem. Jego asystentami będą pełniący aktualnie obowiązki pierwszego trenera Krzysztof Kisiel i jego zastępca Artur Góral.

"Cadenas jest uznawany za twardego trenera, kierującego się w swojej pracy prostym sensem dyscypliny i profesjonalizmu. Cechuje go odwaga, walka i wielka ambicja. Ten były szkoleniowiec Barcelony jest bardzo ceniony w Hiszpanii za pracę z młodymi talentami. Pod jego kierunkiem wielu młodych zawodników stało się międzynarodowymi gwiazdami" - można przeczytać w informacji prasowej z urzędu miasta w Płocku.

Manolo Cadenas urodził się 20 maja 1955 roku. Jako trener karierę rozpoczął w 1986 roku w Leganes. W pierwszym okresie pracy prowadził także m.in: Kantabrię i Valladolid. W 1997 roku trafił do Real Ademar Leon, gdzie pracował przez 12 lat, odnosząc największe sukcesy. To dało mu przepustkę do FC Barcelony Intersport. Był jeszcze szkoleniowcem BM Granollers, skąd ponownie trafił do Ademar Leon, z którym z dużym powodzeniem pracuje do końca rozgrywek.

Cadenas ma też łączyć funkcję trenera w Płocku z posadą selekcjonera mistrzów świata.

Więcej o: