Pod dowództwem Zormana i Rosińskiego. Mieli reżyserować i tak było [STATYSTYKI]

Środkowi rozgrywający Vive Targi Kielce Uros Zorman i Tomasz Rosiński w wygranym 27:25 pojedynku w Skopje wyjątkowo dobrze wypełnili rolę, jaką zakłada zajmowana przez nich pozycja na boisku.
Słoweniec Uros Zorman w gorącej hali Borisa Trajkowskiego czuł się jak "ryba w wodzie". Z bałkańskim temperamentem dyskutował, dochodził się, ale przede wszystkim potwierdzał swoje nieprzeciętne umiejętności w szukaniu dziur w najlepszej - ponoć - obronie Champions League. W znacznie lepszej dla kielczan drugiej części spotkania rolę lidera wyjątkowo naturalnie przejął po nim Tomasz Rosiński. On pokazał, że nawet zawodnik grający najdalej od bramki może wziąć na siebie zadanie zdobywania bramek. Penetrował strefę Metalurga w najsłabszym punkcie - a to z lewej, a to z prawej strony.

Chwalić można (i powinno się) więcej zawodników mistrza Polski. Z dobrej strony pokazali się też zwłaszcza Krzysztof Lijewski (udane otwarcie), Mateusz Jachlewski (ręka nie zadrżała mu w kontrze) i Piotr Grabarczyk (skuteczna walka w obronie z kołowymi wagi ciężkiej Metalurga). Zresztą defensywa była najmocniejszym punktem zwycięskiego zespołu. - Momentami graliśmy w tym elemencie po profesorsku, dobrze czytaliśmy grę rywali - zaznaczył Tomasz Strząbała, drugi trener Vive Targi Kielce.

Udało się zaznaczyć swoją obecność nawet temu, który grał najmniej - zmiennikowi Sławomira Szmala Venio Losertowi. Pojawiał się tylko na kilka sekund na rzuty karne, a obronił dwie takie próby rywali. - Uważam, że zespół jest tak dobry, jak jego najsłabsze ogniwo, a u nas było w tym elemencie dobrze - podsumował Bogdan Wenta, szkoleniowiec kielczan.

Statystyki zawodników Vive Targi Kielce w Skopje:

Sławomir Szmal: 8/31 (skuteczność 25 procent);

Venio Losert: 2/3 (66 proc.);

Mateusz Jachlewski: skuteczność 4/5, asysta, przechwyt;

Karol Bielecki: 1/3, strata;

Michał Jurecki: 3/4, asysta, blok;

Uros Zorman: 4/7, 2 asysty, wywalczył karnego;

Tomasz Rosiński: 4/6, 2 asysty;

Krzysztof Lijewski: 3/3, 2 asysty, przechwyt, strata;

Denis Buntić: 2/4, przechwyt, strata;

Thorir Olafsson: 1/1, strata;

Ivan Cupić: 1/2;

Żeljko Musa: 2/3;

Piotr Grabarczyk: 2 przechwyty, blok;

Rastko Stojković: 2/3, wywalczył karnego.

Więcej o: