Gwiazdy Top 16 Ligi Mistrzów: jest Polak i bramkarz rywala Vive [WIDEO]

Specjaliści z EHF wybrali wyróżniających się w pierwszych meczach 1/8 Ligi Mistrzów zawodników. W tym gronie nie ma przedstawiciela mistrzów Polski z Vive Targi Kielce, ale...
Jeden z zawodników grających w meczu w Szeged (26:25) znalazł się jednak w siódemce gwiazd tej serii LM. Mowa o bramkarzu Picku Rolandzie Miklerze, który szczególnie w drugiej połowie bardzo dobrze radził sobie przy rzutach szczypiornistów Vive Targi Kielce. To jemu w dużej mierze Węgrzy zawdzięczają zwycięstwo u siebie, wygrywał pojedynki praktycznie z każdym z kielczan (na ehftv.com można zobaczyć jak powstrzymuje Rastko Stojkovicia, Grzegorza Tkaczyka i Krzysztofa Lijewskiego).

Wśród gwiazd pierwszych meczów 1/8 znalazł się także starszy z braci Lijewskich Marcin. W wygranym 38:29 przez jego HSV Hamburg meczu na Słowenii z Celje Pivovarna Lasko rzucił aż dziewięć bramek (co ciekawe mecz z powodu gradacji kar zakończył przedwcześnie). Wśród wyróżnionych są też dwaj inni gracze z tego spotkania - najskuteczniejsi strzelcy obu drużyn, czyli prawoskrzydłowy Hamburga Hans Lindberg (10 goli) i lewy rozgrywający Borut Mackovsek (aż 13 bramek).

Siódemka gwiazd pierwszych meczów 1/8 LM

Bramka: Roland Mikler (Pick Szeged);

Lewe skrzydło: Gudjon Valur Sigurdsson (THW Kiel);

Lewe rozegranie: Borut Mackovsek (Celje Pivovarna Lasko);

Środek rozegrania: Naumce Mojsovski (Metalurg Skopje);

Prawe rozegranie: Marcin Lijewski (HSV Hamburg);

Prawe skrzydło: Hans Lindberg (HSV Hamburg);

Koło: Matej Gaber (Gorenje Velenje).