Końskie w półfinale MP. O losie Vive zdecyduje święta wojna

Udany występ świętokrzyskich drużyn w drugim dniu mistrzostw Polski juniorów rozgrywanych w Kielcach. Zwycięstwa odniosły i Vive Targi Kielce i KSSPR Końskie.
Cenniejsze zwycięstwo odnieśli ci drudzy. Podopieczni Roberta Napierały pokonali jednego z faworytów turnieju - Orlen Wisłę Płock. I to zrobili w dobrym stylu. Co prawda, podobnie jak w pierwszym swoim meczu z gospodarzami turnieju słabo zaczęli (w 5. minucie przegrywali 2:4), ale potem ruszyli - zdobyli sześć bramek z rzędu. Świetnie w pierwszej połowie spisywał się Mateusz Kornecki. Reprezentacyjny bramkarz co chwilę wygrywał pojedynki jeden na jeden z płocczanami. Jego fantastyczna postawa jeszcze dodała wiary kolegom z pola - w 18. minucie po trafieniu z kontry Roberta Grabarczyka KSSPR prowadził już 12:7. A za chwilę Kornecki jeszcze broni karnego...

W 40. minucie konecczanie prowadzili już z Wisłą ośmioma golami (25:17). Zawodnicy z Płocka pokazali, że trzeba się z nimi liczyć do końca - 55. minucie przegrywali tylko 26:27, a za chwilę mogli remisować, ale spudłowali karnego. W końcówce też mieli więcej błędów od siódemki KSSPR-u.

Pierwsze punkty w turnieju w hali przy ul. Krakowskiej 72 (wstęp na wszystkie mecze jest wolny) zdobyli też gospodarze. Zespół Aleksandra Litowskiego znów jednak nie zachwycił formą. - To był bardzo ciężki mecz, nie zagraliśmy tak jak powinniśmy. Powinniśmy wygrać wyżej, bo przecież w końcowej tabeli mógł się liczyć bilans bramkowy. Na szczęście Końskie wygrały z Płockiem i mamy otwartą drogę do półfinału. Musimy jednak pokonać teraz Wisłę. To będzie prawdziwa święta wojna, mam nadzieję, że dopiszą kibice i przy ich głośnym odniesiemy zwycięstwo. Tak jak już to zrobiliśmy raz z nimi w tym roku - zapowiedział Tomasz Fugiel, najskuteczniejszy zawodnik Vive Targi Kielce. W ważnych momentów miał też mocne wsparcie kolegów. Jeszcze w 37. minucie to goście prowadzili 19:18, ale kielczanie w odpowiedzi zdobyli pięć bramek z rzędu.

W środę o godz. 16 KSSPR Końskie zagra z MTS Kwidzyn, a o 18 Vive Targi Kielce z Orlenem Wisłą Płock.

Wyniki 2. dnia MP juniorów w Kielcach

Vive Targi Kielce - MTS Kwidzyn 28:25 (17:14)

Vive Targi Kielce: Gruszczyński, Jastrząb - Jamioł, Sękowski 3, Pięta 1, Fugiel 10, Styrna 3, Rączka 6, Mazur 4, Chodur 1, Kusal, Budziosz, Janus.

KSSPR Końskie - Orlen Wisła Płock 28:27 (18:12)

KSSPR Końskie: M. Kornecki, Szcześniak - H. Bąk, M. Bąk, Biegaj, Gębski, Gierczyński 2, Grabarczyk 8, Janus 7, Kowalik, Krupa 1, Makowski, Maleszak 4, M. Napierała 3, Pilarski 3, Szczepanik.

Kolejność w grupie M: 1. KSSPR Końskie - 4 pkt., 2. Orlen Wisła - 2 pkt., 3. Vive Targi Kielce - 2 pkt., 4. MTS Kwidzyn - 0 pkt.

Wyniki grupy N:

Stal Mielec - Zagłębie Lubin 29:33, Victoria Tomaszów Maz. - Siódemka Chełmek 29:29.

Kolejność: 1. Siódemka - 3 pkt., 2. Zagłębie - 2 pkt., 3. Stal - 2 pkt., 4. Victoria - 1 pkt.