Michał Jurecki w siódemce LM. Dwaj inni gracze Vive wyróżnieni [WIDEO]

Grad nagród za występ w 9. kolejce Ligi Mistrzów przeciw Chambery dla reprezentantów Vive Targi Kielce.
- Ile razy jeszcze będziesz w siódemce kolejki Ligi Mistrzów? - zapytaliśmy Michała Jureckiego na początku lutego, gdy otrzymywał nagrodę Sportowca Roku we wspólnym plebiscycie sportowym kieleckich mediów. "Dzidziuś" odpowiedział: - Do końca fazy grupowej zostały trzy mecze, więc... (śmiech).

W meczu z St. Petersburgiem mimo wygranej 30:29 i drugiego wyniku wśród strzelców się nie udało, ale po Chambery już tak. Tym razem kielecki lewy rozgrywający był wspólnie z lewym skrzydłowym Mateuszem Jachlewskim jednym z liderów pogoni za Francuzami i najlepszym strzelcem kieleckiej siódemki (po osiem bramek). "Dzidziuś" znalazł się w siódemce kolejki po raz trzeci w tym sezonie.

Wyróżniony został podwójnie - także przy piątce najładniejszych bramek. Jak się okazało, trzynastka nie musi być pechowa - nagrodzono piękne podanie w wyskoku nad obroną Krzysztofa Lijewskiego i trafienie z powietrza "Dzidziusia" przy stanie 12:15 w 25. minucie.

Wśród najefektowniej interweniujących bramkarzy znalazł się kolejny bohater starcia z Chambery, chorwacki bramkarz Venio Losert. Doceniono (piąte miejsce) jego kunszt przy obronie rzutu karnego jednej z gwiazd dziewiątej kolejki, prawoskrzydłowego Cedrica Paty w 21. minucie.

Specjaliści z ehftv.com zwrócili także uwagę na świetną pracę na wysuniętej pozycji w obronie Mateusza Jachlewskiego. To on jest bohaterem nowego cyklu "Tactic corner"

Postawę swojego podopiecznego jako jeden z kluczy do wygranej 36:32 nad wicemistrzem Francji docenił już wcześniej trener Bogdan Wenta. - Pomogła nam obrona zmieniona na 5-1, dobrze spisywał się w niej Mateusz Jachlewski. Wykonał ciężką pracę, był też skuteczny w ataku - chwalił szkoleniowiec.