Chambery bez formy przed meczem z Vive. Wysoka porażka w lidze

Kompletną klapą zakończyła się próba generalna Chambery Savoie Handball przed sobotnim starciem w Lidze Mistrzów z Vive Targi Kielce. Francuzi przegrali z przeciętnym Ivry 21:30.
Podopieczni Mario Cavaliego znów - jak w Lidze Mistrzów - musieli radzić sobie w okrojonym składzie. Zabrakło kontuzjowanych w poprzednim meczu ligowym z Nantes (30:30) świetnego bośniackiego środkowego rozgrywającego Edina Basica, prawego rozgrywającego Alixa Kevynna Nokasa oraz kołowego Bertranda Gille. Ich absencje bardzo odbiły się na grze wicemistrzów Francji - nie mogli sobie poradzić z Ivry. Choć rywale mieli serię aż pięciu porażek z rzędu i zajmują dopiero dziesiątą pozycję w tabeli.

Goście tylko dobrze zaczęli mecz - po czterech minutach prowadzili 4:1. Od tego momentu przez osiem kolejnych minut nie zdołali zdobyć gola, a stracili aż sześć. W 43. minucie ostatni raz remisowali (19:19). Za chwilę stracili jednak cztery bramki z rzędu, a już w 52. przegrywali już 20:26.

Po tej porażce Chambery wciąż zajmuje czwarte miejsce w tabeli (19 punktów w 15 meczach). Do wicelidera Montpellier traci cztery, a do prowadzącego PSG aż dziewięć punktów.

Ivry - Chambery 30:21 (15:11)

Chambery: Dumoulin, Grahovac - Bicanić 5, G. Gille 5, N'Guessan 3, Paty 3, Nocar 2, Panić 2, Marroux 1, Tritta, Detrez, Laurent, Paturel, Benjamin Gille.