Sport.pl

Korona znalazła następcę Macieja Wilusza ?

Były reprezentant Polski Marcin Kowalczyk jest w kręgu zainteresowań kieleckiego klubu - informuje portal sportowefakty.wp.pl.
30-letni obrońca to były zawodnik m.in. GKS-u Bełchatów, Zagłębia Lubin i Śląska Wrocław oraz rosyjskich: Dynamo Moskwa i Wołga Niżni Nowogrod, ma na swoim koncie także osiem występów w narodowej reprezentacji. Od roku reprezentuje barwy drugoligowego FK Tosno. Jest uniwersalny - może występować zarówno na stoperze, na skrzydle, ale także w roli defensywnego pomocnika. W ekipie Marcina Brosza wylądowałby jednak zapewne na środku obrony, bo to z obsadą tej formacji, po odejściu Macieja Wilusza i Krzysztofa Kiercza, kielecki szkoleniowiec ma obecnie największy problem (pozostał w niej jedynie Radek Dejmek).

- Spodziewamy się, że najpóźniej w piątek podpiszemy kontrakt z nowym zawodnikiem. Czy będzie to Kowalczyk ? Nie potwierdzam i nie zaprzeczam - mówi portalowi kielce.sport.pl rzecznik prasowy Korony Paweł Jańczyk.

Pewne jest już za to, że tygodniowe zgrupowanie w Kleszczowie kielczanie zakończą spotkaniem kontrolnym. W niedzielę o godzinie 12 zmierzą się z przedostatnim zespołem pierwszej ligi Rozwojem Katowice.

Więcej o: