Po Jadze: pewność Litwina, skuteczność Czecha, klasa Bośniaka [OCENY WYBORCZEJ]

Korona w Białymstoku zagrała niczym wytrawny bokser. W pierwszej połowie schowana za podwójną gardą, po przerwie zadała dwa mocne ciosy. To wystarczyło, aby wrócić do Kielc z historycznym zwycięstwem (2:1).
Tradycyjnie w skali 1-10. Oceny posłużą nam do wyboru piłkarza wiosny i całego sezonu 2014/15.

Oceny za Jagiellonię

Vytautas Cerniauskas (90) -7

Wyłączając trochę nerwowy początek meczu zaliczył najlepszy występ w Koronie. Swoimi interwencjami na przedpolu dał drużynie mnóstwo pewności.

Paweł Golański (90, Ż) - 5

To nie było najlepsze spotkanie kieleckiego kapitana, ale w ważnym momencie dograł bramkową piłkę na 2:0...

Piotr Malarczyk (90, Ż) - 6

... z istotną pomocą "Malara", który w powietrzu przedłużył podanie...

Radek Dejmek (90, Ż, gol) - 6

... do tego pana. Rozstrzelał nam się Czech. Trzeci gol w sezonie, drugi na wiosnę. Szkoda, że po wątpliwej kartce zabraknie go w Bielsku.

Kamil Sylwestrzak (90, asysta) - 6

Z meczu na mecz wchodzi na coraz wyższe obroty. Znakomita asysta przy golu Kapo.

Luis Carlos (90) - 5

Czasem wydaje nam się, że w jednej akcji chce zrobić wszystko. A niekiedy prostsze rozwiązania bywają dużo bardziej skuteczne.

Vlastimir Jovanović (90) - 6

Od początku roku pracuje na nowy kontrakt w Koronie, ewentualnie transfer do silniejszej drużyny. Znów pokazał klasę.

Łukasz Klemenz (58, Ż) - 5

Chyba rośnie nam kolejny kolekcjoner żółtych kartek. Tym razem jednak zmieniony w samą porę.

Sergej Pilipchuk (70, Ż) - 5

Mógł, a w zasadzie powinien mieć asystę przy trzecim golu dla Korony. Zabrakło trochę szczęścia.

Olivier Kapo (90, gol) - 6

Piąty gol w sezonie - najskuteczniejszy strzelec drużyny. Jakość widać w każdym jego dotknięciu piłki.

Przemysław Trytko (90) - 5

Napastnika należy oczywiście rozliczać z sytuacji strzeleckich, ale jego fizyczną walkę z obrońcami rywala trzeba doceniać.

Aleksandrs Fertovs (32) - 6

Bardzo dobra zmiana. Niewykluczone, że przeciwko Podbeskidziu zagra od początku.

Jacek Kiełb (20) - 5

W roli zmiennika dał więcej drużynie niż w meczach, w których występował od pierwszej minuty.