Sport.pl

Były pomocnik Śląska trafi do Korony?

Sebino Plaku może wkrótce zostać piłkarzem Korony. Albańczyk rozwiązał umowę ze Śląskiem Wrocław i jest wolnym zawodnikiem.
Albański piłkarz od kilku miesięcy był w sporze ze Śląskiem. Wszystko zaczęło się od tego, gdy w sierpniu 2014 roku wrocławski klub zaproponował Plaku obniżenie miesięcznej pensji z ok. 50 do 25 tys. zł. Albańczyk odmówił, a za karę został zesłany do trzecioligowych rezerw. Z kolei od września piłkarz miał indywidualne zajęcia. Trenował trzy razy dziennie. Zawodnik uznał, że jest szykanowany przez klub i sprawę skierował do PZPN.

Piłkarz domagał się rozwiązania kontraktu ze Śląskiem z winy klubu. To oznacza, że kontrakt piłkarza obowiązujący do czerwca 2016 roku zostałby zerwany, ale Plaku dostałby gwarancję, że jego miesięczne zarobki do czasu trwania umowy nie zmniejszą się. Zatem jeśli w nowym zespole zarabiałby mniej niż w Śląsku, wówczas wrocławski klub musiałby dopłacać Albańczykowi, tak aby w sumie miesięcznie otrzymywał 50 tys. zł.

W środę Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych podjęła decyzję o rozwiązaniu kontraktu zawodnika z klubem bez orzekania o winie. - Jesteśmy połowicznie zadowoleni z decyzji, ponieważ kontrakt został rozwiązany, ale nie z winy Śląska, a taki był nasz wniosek. Poczekamy na uzasadnienie tej decyzji i wszystko wskazuje na to, że odwołamy się od niej do wyższej instancji - mówi Marcin Kwiecień, prawnik Sebino Plaku.

Wiele wskazuje, że nowym klubem 29-letniego Albańczyka będzie teraz Korona. Zawodnik mógłby oczywiście liczyć w Kielcach na zdecydowanie niższe wynagrodzenie. Kontrakt miałby obowiązywać do końca sezonu. Plaku w polskiej ekstraklasie zagrał do tej pory w 29 meczach (bez gola).

Więcej o: