Kolejni piłkarze odeszli z Korony. Petrow w Kazachstanie

Kyryło Petrow i Daniel Gołębiewski nie są już piłkarzami Korony. Ukrainiec odszedł do ligi kazachskiej, a ?Gołąb? rozwiązał swój kontrakt.
23-letni defensywny pomocnik nie rozpoczął zimowych przygotowań z Koroną. Zamiast do Kielc z urlopu udał się na testy do kazachskiego Ordabasach Szymkent. I w czwartek Ukrainiec podpisał roczną umowę z czwartym zespołem tamtejszej ekstraklasy.

Kyryło Petrow w Koronie występował od lutego ubiegłego roku - w rundzie jesiennej zagrał w 12 meczach, w których strzelił jednego gola (z Wisłą Kraków).

W Koronie nie zagra już więcej także Daniel Gołębiewski. 27-letni napastnik umowę z kieleckim klubem miał ważną do końca sezonu. Rundę jesienną spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowej Bytovii Bytów. W czwartek Korona za porozumieniem stron rozwiązała kontrakt z wychowankiem Polonii Warszawa

"Gołąb" w kieleckich barwach zagrał w 38 spotkaniach (wiosną 2012 roku oraz w sezonie 2013/14), w których zdobył dwa gole. Co ciekawe, oba strzelając w meczach przy Ściegiennego z Lechem Poznań. Pojawiają się informacje, że nowym klubem Gołębiewskiego będzie walczący o pozostanie w pierwszej lidze Widzew Łódź.