Prezydent Lubawski: To był najtrudniejszy rok dla Korony [GALERIA ZDJĘĆ]

- To był najtrudniejszy rok dla Korony. Wierzę jednak, że kolejny będzie już zdecydowanie lepszy - powiedział na świątecznym spotkaniu Korony prezydent Kielc Wojciech Lubawski.
Jak co roku w sali bankietowej kieleckiego klubu zebrała się żółto-czerwona rodzina. Zabrakło jednak ich najważniejszych członków: zawodników i trenera Ryszarda Tarasiewicza. Piłkarze zaraz po meczu z Cracovią rozjechali się na urlopy, a szkoleniowiec do Kielc ma przyjechać dopiero w piątek, aby porozmawiać o najbliższych planach z prezesem Markiem Paprockim i prezydentem Lubawskim.

Ten ostatni przyznał, że mijające 12 miesięcy były najtrudniejsze od momentu, gdy miasto jest właścicielem klubu. - Wierzę jednak, że kolejny rok będzie już zdecydowanie lepszy. Zmienił się trener, ale zmienił się przede wszystkim zarząd, który musi uporządkować wiele spraw. Chciałem zapewnić, że damy sobie z tym radę. Dopóki ja będę prezydentem Kielc, najważniejsza będzie uczciwość - stwierdził Wojciech Lubawski.

Opłatek poświęcił kapelan klubu ks. Krzysztof Banasik. - Słyszałem kiedyś o "teologii boksu", która mówi o tym, że zdecydowanie więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu. Podobnie jest z "teologią piłki nożnej", która mówi nie o tym, aby nie stracić bramki, lub nie przegrać. Ona mówi, aby zdecydowanie więcej razy wygrać niż przegrać, lub strzelić więcej bramek niż ich stracić. Ten rok był taki, że porażek było sporo, straconych bramek również... Dlatego życzę wam, aby przyszły lepsze czasy - podkreślił.