Plebiscyt sportowy 2014: "Małpa", czyli godny następca "Lisa"

To już 24. nominowany w plebiscycie na Sportowca 2014 Roku. Dziś przedstawiamy lewego obrońcę Korony Kielce Kamila Sylwestrzaka.
Gdy zimą 2013 trafił do Kielc z drugoligowej Chojniczanki Chojnice mało kto dawał mu szansę na zaistnienie w Koronie. Niezastąpiony wówczas na lewej stronie defensywy był Tomasz Lisowski. Kontuzja "Lisa" otworzyła jednak drogę do gry dla popularnego "Małpy". Na 26-letniego obrońcę odważnie postawił Jose Rojo Martin i swej decyzji nie pożałował. Sylwestrzak udowodnił, że może być nie tylko jego godnym następcą w obronie, ale również dawać drużynie jeszcze więcej w ofensywie. Przekonuje się o tym także następca Hiszpana w Koronie Ryszard Tarasiewicz. Od momentu, gdy wychowanek Odry Górzyca wygrał rywalizację z Leandro zdobył trzy gole i zanotował piękną asystę w wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk.

Na Kamila Sylwestrzaka, podobnie jak na wszystkich pozostałych nominowanych, można głosować do 19 stycznia - na kuponach (w piątek w "Wyborczej" i tych codziennie publikowanych w "Echu Dnia"), za pomocą SMS-ów wysyłanych pod nr 71321 o treści SWS.24, w portalu echodnia.eu i na profilu na Facebooku.

Wyniki ogłosimy uroczyście 6 lutego podczas gali plebiscytowej w Targach Kielce. Uhonorujemy również dziesięciu najpopularniejszych sportowców oraz trzech trenerów. A plebiscytowa kapituła przyzna pięć wyróżnień: wybierze Sportowy Talent Regionu, Zasłużonego dla Świętokrzyskiego Sportu, Ambasadora Świętokrzyskiego Sportu, Sportowca Niepełnosprawnego i Drużynę 2014 roku.

63. plebiscyt Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2014 "Gazeta Wyborcza" i portal Sport.pl organizują wspólnie z redakcjami "Echa Dnia" (organizator główny) oraz TVP Kielce i Polskim Radiem Kielce. Partnerami są: Telewizja Świętokrzyska, Radio Fama i Radio eM Kielce.