Sport.pl

Aleksandar Vuković wraca do Legii. Będzie trenerem

Aleksandar Vuković będzie pracował w Legii Warszawa. Od stycznia ma zostać trenerem w Akademii - poinformował były piłkarz stołecznego klubu na swoim profilu na Facebooku.
"Od 8. stycznia 2015 będę pracował w Legii Warszawa! Będę pracował jako trener w akademii! W pewnym sensie wracam do domu i bardzo się z tego powodu cieszę" - napisał Vuković.

Serb w Legii ma zajmować się szkoleniem młodzieży, ale przez najbliższe pół roku nie będzie przypisany do konkretnego rocznika. - Na razie ma to wszystko dokładnie poznać od strony organizacyjnej - mówi nam osoba związana z klubem.

Vuković karierę piłkarską z powodów zdrowotnych zakończył w kwietniu 2013 roku, rozwiązując kontrakt z Koroną. Kilka miesięcy później - przed turniejem Deyna Cup organizowanym na Pepsi Arenie - odebrał z rąk prezesa Bogusława Leśnodorskiego pamiątkową paterę. Już wtedy spekulowało się, że może trafić na Łazienkowską jako trener bądź skaut.

Zamiast tego w styczniu wrócił do Korony. Został włączony do sztabu szkoleniowego poprzedniego szkoleniowca Jose Rojo Martina. Po rundzie wiosennej oraz odejściu Hiszpana władze klubu zdecydowały, że współpraca z Serbem nie będzie kontynuowana. W ostatnich miesiącach "Vuko" pracował jako ekspert stacji NC+.

Więcej o: