Ryszard Tarasiewicz ściągnie do Kielc swego ulubieńca z Zawiszy?

Herold Goulon zimą może przenieść się z Zawiszy Bydgoszcz do Korony - informuje czwartkowy ?Przegląd Sportowy?. - Wtedy wyjaśni się przyszłość tego zawodnika - mówi właściciel bydgoskiego klubu Radosław Osuch.
Herold Goulon jest jednym z filarów Zawiszy. Potężnie zbudowany defensywny pomocnik trafił do polskiej ekstraklasy latem ubiegłego roku. Wcześniej grał m.in. w Blackburn Rovers, Le Havre i Middlesbrough. Jest wychowankiem sławnej francuskiej akademii piłkarskiej Clairefontaine.

O jego możliwym odejściu z Zawiszy do Korony poinformował w czwartek "Przegląd Sportowy". Goulon był ulubionym piłkarzem Ryszarda Tarasiewicza, który w ubiegłym sezonie zdobył z Zawiszą Puchar Polski.

Francuz zawsze z wielkim szacunkiem wypowiadał się o Tarasiewiczu. - Trener Ryszard to świetny fachowiec i bardzo dobrze się rozumiemy. Nie ma bariery językowej i łatwo się nam porozumieć - mówił Goulon, któremu w czerwcu kończy się kontrakt z Zawiszą. Zimą może więc załatwić transfer.

Właściciel klubu nie mówi kategorycznie "nie". - Zimą wyjaśni się jego przyszłość - stwierdza Osuch. Goulon jest najlepiej zarabiającym piłkarzem Zawiszy (ok. 10 tys. euro).

W połowie grudnia, po ostatniej kolejce Osuch i trener Mariusz Rumak będą rozstrzygać o losach poszczególnych piłkarzy. Zmiany w bydgoskiej drużynie na pewno nastąpią. Odejście Goulona, choć ten piłkarz nie grał w tym roku do października po operacji kręgosłupa, byłoby osłabieniem zespołu.