Sport.pl

Król strzelców ekstraklasy może wrócić na mecz z Koroną

Król strzelców poprzedniego sezonu ekstraklasy Marcin Robak wznowił treningi z Pogonią Szczecin. Czy zagra w sobotnim meczu z Koroną?
Robak złamał jedną z kości podczas sparingu z Lechem Poznań we Wronkach. - W sumie pauzuje już 5 tygodni. To spora przerwa i teraz bardzo ostrożnie sprawdzamy zdrowie zawodnika. Marcin sam musi ocenić, jak jego organizm adoptuje się do nowych wysiłków. Jeśli z każdym dniem będzie lepiej, to rosnąć będą też treningowe obciążenia. We wtorek trening nie należał do trudnych, więc Marcin trenował i po nim nie narzekał. Ale zobaczymy w środę, jak będzie się czuł - opisuje sytuację Dariusz Dalke, fizjoterapeuta Pogoni.

Robak w tym sezonie zdobył 4 gole w ekstraklasie. Jego powrót byłby dużym wzmocnieniem zespołu w ofensywie. W meczu ze Śląskiem właśnie "brak argumentów z przodu" - jak to określił trener Jan Kocian przekreślił szanse szczecinian na zwycięstwo. A mecz z Koroną Kielce jest bardzo istotny dla walki o czołową ósemkę. Z ósmą w tabeli Pogonią zrównało się punktami 9. Podbeskidzie. Portowcy są lokatę wyżej, bo są lepsi w dwumeczu (3:2 w Bielsku, 1:2 w Szczecinie).

- Obecnie nikt niczego nie zagwarantuje. Marcin ma zgodę lekarzy na treningi, zwiększanie obciążeń, ale przerwa w grze naprawdę była długa i nie wiadomo, czy uda się odbudować dyspozycję na sobotę - uważa Dalke.

Podobna sytuacja jest z Ricardo Nunesem, który też pauzuje od dwóch tygodni. Nunes po zajęciach indywidualnych w środę ma ćwiczyć z zespołem. I też będzie obserwowany przez medyków klubu.

Mecz Pogoń - Korona w sobotę w Szczecinie o godz. 15.30.

Więcej o: