Dzień Talentu w Kielcach. Wystartowała Akademia Młodych Orłów [ZDJĘCIA]

Niemal setka chłopców i dziewcząt wzięła udział w pierwszym naborze do Akademii Młodych Orłów. Wspólnego piłkarskiego projektu PZPN, ŚZPN i Urzędu Miasta Kielce.
W sobotę i niedzielę młodzi adepci futbolu wraz z rodzicami stawili się na orliku przy ul. Jagiellońskiej. W uroczystym otwarciu AMO wzięli udział wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut oraz prezes ŚZPN Mirosław Malinowski.

Piłkarskie umiejętności dzieci obserwowali i oceniali trenerzy Marcin Gawron, Marek Szabla, Tomasz Krężołek i Paweł Czaja. - Poziom był oczywiście dość zróżnicowany, ale kilka piłkarskich perełek udało się wyłowić. Myślę, że po całym cyklu treningowym będą to w pełni ukształtowani młodzi zawodnicy, przygotowani do codziennych zajęć w klubach - mówi trener-koordynator projektu Marcin Gawron.

Dla tych, którzy nie stawili się na pierwszym naborze organizatorzy zaplanowali dodatkowe testy. Te odbędą się w najbliższą niedzielę o godz. 10 na orliku lub w hali przy Jagiellońskiej.

Akademia Młodych Orłów to przedsięwzięcie jest realizowane pod egidą UEFA i ma popularyzować piłkę nożną w oparciu o nowoczesne techniki szkolenia. AMO przeznaczona jest dla chłopców i dziewcząt w trzech grupach wiekowych (skrzaty 6-7 lat, żacy 8-9 lat oraz orliki 10-11 lat). Warunkiem uczestnictwa w projekcie (to jest całkowicie bezpłatne) jest brak zrzeszenia w jakimkolwiek klubie sportowym.