Ależ debiut! Korzym już strzela dla Podbeskidzia

Imponujący debiut Macieja Korzyma, byłego piłkarza Korony Kielce w Podbeskidziu/ W swoim debiucie w Bielsku Białej zdobył gola oraz miał asystę.
26-letni napastnik już po kwadransie meczu z Ruchem Chorzów miał bardzo dobrą okazję do zdobycia gola. Nie trafił jednak dobrze w piłkę i fatalnie spudłował. W pełni zrehabilitował się w drugiej połowie. W 49. minucie w zamieszaniu podbramkowym wykazał najwięcej zimnej krwi i z kilku metrów zdobył gola. To jednak nie koniec. Korzym zaliczył również asystę przy drugim golu dla Podbeskidzia. Po rzucie rożnym, przedłużył głową piłkę a Tomasz Górkiewicz trafił do siatki.

Podbeskidzie prowadzone przez byłego trenera Korony - Leszka Ojrzyńskiego wygrało z Ruchem Chorzów 3:0.

Przypomnijmy, że Korzym przedwcześnie pożegnał się z kieleckim klubem ze względów finansowych. Był jednym z najlepiej zarabiających zawodników w drużynie i szukający oszczędności prezes Korony Marek Paprocki uznał, że dla ratowania budżetu, lepszym rozwiązaniem będzie rozstanie się z zawodnikiem. Nieoficjalnie mówi się, że wychowanek Sandecji Nowy Sącz zarabiał około 50 tysięcy złotych miesięcznie.