Sport.pl

Były piłkarz Korony, król strzelców ligi wraca do Pogoni. Zagra w Kielcach?

Król strzelców poprzedniego sezonu ekstraklasy i były napastnik Korony - Marcin Robak podpisał ze szczecińskim klubem dwuletnim kontraktem.
Taką informację potwierdził Grzegorz Smolny. Wiceprezes Pogoni odpowiedzialny za politykę transferową w piątek załatwiał papierkową robotę w Warszawie, m.in. w siedzibie Ekstraklasy SA. Klub zabiega, by piłkarz został zgłoszony do gry w drużynie jeszcze przed meczem z Koroną Kielce. - PZPN i Ekstraklasa - na podstawie dokumentów i opinii prawników doszli do wniosku, że Marcin Robakmoże zostać uprawniony do gry w polskiej ekstraklasie. Na tej podstawie podpisaliśmy umowę z Marcinem, która będzie obowiązywała przez najbliższe dwa lata. Jedno teraz jest pewne - jeśli Marcin zagra w polskiej ekstraklasie, to zagra w Pogoni - mówił po południu Grzegorz Smolny. I dodał, że Pogoń musiała dostarczyć do związku jeszcze kilka dokumentów, by PZPN zatwierdził piłkarza do gry.

- Na razie nie chcę nic komentować. Jadę do Kielc, chciałbym zagrać, ale dopóki nie dostanę sygnału, że wszystko jest załatwione - niczego nie mogę być pewny - powiedział napastnik.

- Zatwierdzać piłkarza do gry można na trzy godziny przed meczem - dodał Grzegorz Smolny. Pogoń z Koroną ma zagrać w sobotę o 18. - Mam nadzieję, że Marcin będzie mógł zagrać już w Kielcach. Całe zamieszanie z Robakiem wynika z jego niedoszłego transferu do chińskiego Guizhou Renhe. Piłkarz dostał ofertę, wyjechał na rozmowy i dogadał się w kwestii indywidualnej umowy. Porozumienie zawarły również kluby, a Pogoń zdążyła oficjalnie pożegnać napastnika. Minęło kilka dni i Robak odnalazł się w Legnicy (w domu), a z transfer strona chińska odwołała. Prawnicy Robaka i Pogoni uważają, że dokumenty transferowe nabrały mocy prawnej i będą domagać się odszkodowania. - Chińczycy twierdzą, że transfer nie doszedł do skutku i sprawy nie ma - przedstawia Smolny. Jeśli nie nastąpi porozumienie - sprawę może rozstrzygnie FIFA.

Marcin Robak był królem strzelców polskiej Ekstraklasy w ubiegłym sezonie. Zdobył 22 bramki. W Kielcach grał od marca 2006 roku. W kieleckich barwach w 66 spotkaniach strzelił 19 goli.

Więcej o: