Korzym jednak odejdzie z Korony? Wraca do Ojrzyńskiego

Przegląd prasy. Napastnik Korony Maciej Korzym uzgodnił warunki indywidualnego kontraktu z Podbeskidziem - poinformował katowicki ?Sport?.
26-letni napastnik jest jednym z najlepiej zarabiających zawodników w Koronie. Władze klubu uznały, że wolą zgodzić się na rozstanie z piłkarzem (rozwiązanie umowy za porozumieniem stron) niż utrzymywać go jeszcze przez dwa lata obowiązującego kontraktu.

I wszystko wskazuje, że Maciej Korzym zatrudnienie znajdzie w Bielsku. Jak poinformował piątkowy "Sport" napastnik uzgodnił już warunki swojej umowy z Podbeskidziem. A dokładniej z jednym z głównych udziałowców klubu - firmą deweloperską Murapol, bo to ona sfinalizuje kontrakt zawodnika.

W najbliższych dniach Korzym ma rozwiązać umowę w Kielcach i oficjalnie związać się z "Góralami". I tym samym po rocznej przerwie powróci do współpracy z byłym trenerem Korony Leszkiem Ojrzyńskim. - Maciek wie, że najczęściej będziemy grali jednym napastnikiem i może być mu trudno z regularnymi występami, ale nic mi nie jest wiadomo, że miałby teraz odejść z klubu. Myślę, że jeśli będzie mieć taki zamiar, to wcześniej mnie o tym poinformuje - mówił w poniedziałek w rozmowie z "Wyborczą" trener Ryszard Tarasiewicz.

Korzym w Kielcach występował od lata 2010 roku. W tym czasie wystąpił w 97 meczach ekstraklasy, w których zdobył 20 goli. Przez ostatnie dwa sezony pełnił funkcję kapitana zespołu.