Piotr Malarczyk strzela, ale Korona znów tylko remisuje

W drugim test-meczu z GKS-em Tychy Korona również zremisowała, ale tym razem 1:1. Jedynego gola dla kielczan zdobył obrońca Piotr Malarczyk.
W tym spotkaniu trener Ryszard Tarasiewicz zdecydował się na teoretycznie silniejszą jedenastkę. Na boisku znalazła się cała trójka testowanych obcokrajowców: stoper z Wybrzeża Kości Słoniowej Boliguibii Moussa Ouattara, brazylijski lewy obrońca Leoandro Messiasa Dos Santos oraz marokański pomocnik Nabil Aankour. Między słupkami stanął natomiast sprawdzany od poniedziałku litewski bramkarz Ernestas Sektus.

Ale i tym razem Koronie długo nie udawało się trafić do siatki. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu gra była toczona w słabym tempie, głównie w środku pola, bez strzeleckich okazji z obu stron. Dopiero w końcówce piłka dwukrotnie wpadła do siatki. Gola dla Korony zdobył Piotr Malarczyk, a dla rywali po szybkim kontrataku wyrównał Bartosz Rutkowski.

Dwumecz z pierwszoligowcem był dla podopiecznych trenera Tarasiewicza ostatnim elementem pracy podczas zgrupowania w Rybniku. W czwartek Korona wróci do Kielc. A już w sobotę po raz pierwszy w trakcie przedsezonowych przygotowań zaprezentuje się przed kieleckimi kibicami - o godz. 11 na Kolporter Arenie przy ul. Ściegiennego zmierzy się z Termaliką Nieciecza.

Korona Kielce - GKS Tychy 1:1 (0:0)

Bramki: Malarczyk - Rutkowski

Korona: Setkus - Golański, Malarczyk, Ouatarra, Leandro - Aankour, Jovanović, Petrow, Janota, Kiełb - Chiżniczenko.