Sport.pl

Korona robi kadrowe porządki. Zawistowski już odszedł

Kielecki klub rozwiązał za porozumieniem stron umowę z Pawłem Zawistowskim. Zawodnik miniony sezon spędził w pierwszoligowym Górniku Łęczna.
Umowa wypożyczenia 30-letniego pomocnika do beniaminka ekstraklasy wygasała 30 czerwca i następnego dnia piłkarz powinien zameldować się w Kielcach. Władze Korony postanowił jednak rozwiązać obowiązujący jeszcze przez pół roku kontrakt z Zawistowskim. I ten najprawdopodobniej w najbliższych dniach, już jako wolny zawodnik, podpisze definitywną umowę z Górnikiem.

Podobnie kielczanie zamierzają rozwiązać sprawę kontraktu innego wypożyczonego gracza drugiej linii - Grzegorza Lech. 31-letni pomocnik w ostatnich rozgrywkach występował w walczącym do końca o pozostanie w pierwszej lidze Stomilu Olsztyn.

Wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy otrzymał z kolei skrzydłowy Mateusz Stąporski. 26-latek wiosną grał w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Takie samo prawo otrzymał bramkarz Aleks Szlakotin, który nie znalazł uznania w oczach trenera Ryszarda Tarasiewicza i nie pojechał z drużyną na obóz do Rybnika.

Wypożyczyć do innego klubu Korona ponownie będzie natomiast starała się napastnika Łukasza Jamroza. Klubowy wychowanek ostatnią rundę spędził w drugoligowej Stali Rzeszów (jesień w Arce Gdynia), a obecnie jest testowany przez pierwszoligowy GKS Tychy. W środę ma wystąpić w sparingu właśnie przeciwko kielczanom.

Więcej o: