Jeden obóz i pięć sparingów. Korona zaplanowała przygotowania

Piłkarze Korony w trakcie letnich przygotowań, tak jak informowaliśmy, wyjadą na jedno zgrupowanie. Pomiędzy 23 czerwca, a 3 lipca będą pracowali w Kamieniu koło Rybnika.
- Tam jest niesamowita płyta. Tak dobrego boiska jeszcze w Polsce nie widziałem - zachwalał warunki trener Jose Rojo Martin, który niedawno wizytował bazę w Kamieniu. Obóz na Śląsku będzie głównym punktem pracy jego zespołu przed nowym sezonem. Kielczanie spędzą tam 10 dni i zagrają dwie gry kontrolne: ze spadkowiczem z ekstraklasy Widzewem Łódź oraz wciąż walczącym o pozostanie w pierwszej lidze GKS-em Tychy.

Kolejne trzy sparingi Korona ma zaplanowane na własnych obiektach. Piłkarze "Pachety" zmierzą się z pierwszoligową Termalicą Nieciecza, beniaminkiem zaplecza ekstraklasy Pogonią Siedlce i w próbie generalnej przed ligą z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Konfrontacja z zespołem Leszka Ojrzyńskiego jest jednak obwarowana pewnym warunkiem. Jeśli okaże się, że w ekstraklasie Korona będzie musiała rozegrać mecz z "Góralami" na początku sezonu (w pierwszych czterech kolejkach), wówczas kielczanie poszukają innego sparingpartnera. Dokładny terminarz sezonu 2014/15 nadal nie jest znany.

Letnie przygotowania kielczanie wznowią w poniedziałek 16 czerwca. Z zespołem na pewno trenował będzie 17-letni pomocnik Maciej Załęcki, który w piątek - zgodnie z przewidywaniami - zdecydował się przedłużyć umowę z Korony. Nowy kontrakt będzie obowiązywał go przez dwa najbliższe sezony.

Plan letnich przygotowań Korony

16 czerwca - pierwszy trening po urlopach

17-22 czerwca - treningi w Kielcach

23 czerwca-3 lipca - zgrupowanie w Kamieniu koło Rybniku

28 czerwca - sparing z Widzewem Łódź

29 czerwca - sparing z GKS-em Tychy

4-13 lipca - treningi w Kielcach

5 lipca - sparing z Termalicą Nieciecza

6 lipca - sparing z Pogonią Siedlce

10 lipca - prezentacja drużyny na Rynku

11 lub 12 lipca - sparing z Podbeskidziem Bielsko-Biała

19-20 lipca - inauguracja nowego sezonu ekstraklasy.