"Panocek" po raz pierwszy w jedenastce kolejki

Lider kieleckiej defensywy, a przede wszystkim strzelec zwycięskiego gola w meczu z Podbeskidziem - Pavol Stano znalazł się w jedenastce kolejki oficjalnego serwisu T-Mobile Ekstraklasy.
Dla 36-letniego stopera to pierwsza nominacja w tym sezonie. "Odkąd gra w Koronie Kielce, uchodzi za jednego z najskuteczniejszych obrońców w Ekstraklasie. Ale ten sezon jest inny, bo do 33. kolejki nie zdobył ani jednej bramki w lidze. Przełamanie przyszło w najlepszym momencie, bo w samej końcówce meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Dodajmy, że strzelił gola na 3:2 dla Korony w tym szalonym meczu" - czytamy w uzasadnieniu.

Tym razem dziennikarze serwisu www.ekstraklasa.org zdecydowali się na wybór ofensywnego ustawienia swej jedenastki, jedynie z trójką obrońców, więc zapewne dlatego zabrakło w niej miejsca dla najlepszego piłkarza meczu Korony z Podbeskidziem i asystenta przy golu Stano Pawła Golańskiego.

A co popularny "Panocek" mówi o swym zwycięskim trafieniu w konfrontacji z "Góralami"? O tym, i nie tylko, w czwartkowej "Wyborczej" oraz na kielce.sport.pl.

Jedenastka 33. kolejki (ustawienie 1-3-4-3)

Mateusz Bąk (Lechia) - Filip Modelski (Jagiellonia), Dossa Junior (Legia), Pavol Stano (Korona) - Gergo Lovrencsics (Lech), Filip Starzyński (Ruch), Kamil Wilczek (Piast), Miroslav Radović (Legia) - Maciej Makuszewski (Lechia), Ruben Jurado (Piast), Michał Żyro (Legia).